S technickými problémy se na okruhu v Indianapolis musel vypořádat český motocyklový závodník Karel Abraham, který v součtu časů z prvního a druhého měřeného tréninku obsadil až sedmnácté místo a na nejrychlejšího jezdce Caseyho Stonera ztratil 2,804 sekundy.

Tato ztráta byla způsobena technickými problémy s motorem motocyklu Ducati Desmosedici GP11, na kterém mechanici týmu Cardion AB Motoracing museli vyměnit olejový chladič. Ten způsobil, že český motocyklový závodník odjel v prvním měřeném tréninku pouze devět kol.

„Ráno jsme zkoušeli motor, se kterým jsem jel v Brně. Už v prvním kole se ale zastavil, čímž jsme ztratili hodně času. Až na konci tréninku jsme zjistili, kde je chyba. Musíme udělat hodně změn. Zítra chceme upravit nastavení, tak uvidíme, jestli se nám podaří zrychlit,“ nastínil jednadvacetiletý jezdec, který dnes poprvé vyzkoušel část trati, na které byl položen nový asfalt. „Hodně klouže, ale to je tím, že je nový. Takže se snad přilnavost zlepší, až se víc ojezdí,“ dodal Abaja.

Karel Abraham

Karel Abraham

Zdroj: www.karelabraham.cz