Poslední závod v Mostě, poslední 4hodinovka endurance, nadešla a tým Brain racing bohužel stále nebyl v plně bojeschopné sestavě. Po mém pádu v Oscherslebenu jsme byli nuceni vynechat závod na Panonnii. Pro poslední závod v Mostě byl připraven pilot Petr a protože by sám celý závod nezvlád, nezbylo nic jiného, než povolat na pomoc Pavla Vetlého, který nás naštěstí neodmítl, dorazil a pomohl. Pavle, děkujeme!

Brain racing v Mostu

Brain racing v Mostu

Plán na Most byl trochu ořezaný, i kvůli mým přetrvávajícím problémům se strojem z Oscherslebenu. Petr byl naštěstí ochoten zapůjčit jeho GSXR na prvních pár kol a start a tudíž jsem se mohl alespoň symbolicky zúčastnit i osobně. Kvaldu zajeli kluci beze mě a já si drze najel do zaváděcího kola. Po 2 měsících bez jakéhokoliv tréningu jsem si odjel dvě zahřívací kola a pak se rozběhl nastartovat motorku do závodu. Most byl jeden z nejlépe obsazených akcí sezóny a tak byl startovní rošt hodně plný. Plný především českých jezdců, Němci ho naopak lehce vynechali.

Absolutně nejdůležitějším přikázáním bylo nerozvěsit Petrovu motorku!!! Tak jsem se na start vydal trochu laxně, jak je vidět videu. Přeci jenom jezdíme endurance, kde se nerozhoduje v prvních minutách, jak jsme se již na vlastní kůži přesvědčili. Raději nikoho nesejmout a nenechat se sundat. Odjel jsem si tedy 7 symbolických kol a nechal se odvolat do boxu na střídání. Po mně vyrazil Bobus. GSXR se dolilo benzínem a petr vyrazil na trať asi po dalších 40 minutách.

Kluci celý závod odjeli precizně a spolehlivě, tentokrát na 5. místě. Na Petrově GSXR se na konci ukázal problém s řazením, ale Pavel byl naštěstí schopen dojet komplet závod až do konce a podržet umístění. Celkově jsme zůstali 4., což není optimální výsledek poté, co jsme zaplatili za začátečnické problémy s transpondérem a podobně.

Teď už nám nezbývá nic jiného než se těšit na příští sezónu a čekat, s čím přijdou promotéři.

Text: Spijker – pilot Brain racing