Cirkus vytrvalostních závodů a Sprint Cupu se letos poprvé přesunul na slovenský Slovakiaring, ležící vedle Dunajské Stredy. Počasí bylo extrémně horké a slovenský okruh to ještě svými betonovými plochami umocňuje. Tým Brainracing bohužel zaznamenal těžkou nehodu ve třídě SBK a tak za Jardu musel zaskočit náhradní jezdec Pavel.

km-pruhledne-logo-cerny-text elektromocek-pruhledne-logo.php_

Již v pátek ráno přivítal slovenský okruh závodníky horkým Sluncem. Bylo jasné, že volba pneumatik bude loterie. V letošní sezóně se dosud závodilo relativně v chladu a horký Slovakiaring tak vyžadoval zcela jiné pneumatiky i nastavení podvozku. To se stalo osudové Jardovi, který v nejrychlejší levé, před pravým horizontem odklouzal mimo trať.

Jezdci týmu Brain racing si do jednoho stěžovali na klouzající pneumatiky. Tento problém se však nesl celým depem. Uprostřed července při teplotách vysoko nad 30°C prostě v závodním tempu nedrží ani racingové slicky.
I v náročných podmínkách se však jezdcům vve třídě SSP podařilo získat 2. místo a v SBK s pomocí náhradníka Pavla místo 4. bramborové, hlavně však body do šampionátu, které se budou hodit.

Wildmotors Slovakiaring start Sprint Cup

Jarda o nehodě: Slovakianring byl devastující. A celé se to seběhlo hodně rychle. Jel jsem si krásnou stopu v rychlé levé před třetím horizontem za Markem Červeným. Cítil jsem se opravdu pohodlně, byla tam ještě i rezerva v rychlosti, vždyť to bylo teprve druhé nebo třetí kolo. Začalo mi klouzat zadní kolo, ale počínajícího highsidera se podařilo podchytit, když jsem neuklapnul plynem. Motorka pomalu přestala vzadu hrabat a sunout se bokem. Zároveň ale se zvětšil náklon a celá motorka se více nasměřovala do středu. To mělo za následek zvýšené zatížení na přední kolo. Následoval skluz po předním kole, na který už jsem ale neměl odpověď. Výsledkem byl skluz mimo trať a několikrát panna orel jezdce i motorky a…pak už jen čekání na mediky…až si mě odnesou na nosítkách.
Velké valouny ve slovenském kačeru mě poslali přímo do nemocnice v Dunajské Stredě, naštěstí z toho byl jen naštípnutý loket a natažený kotník, zbytek se ukázal jen jako povrchové rány, i když to vypadalo na natržený vaz stehenního svalu.

Wildmotors Slovakiaring after crash

Wildmotors Slovakiaring Radek Stepanek Wildmotors Slovakiaring Wildmotors Slovakiaring Radek Stepanek 1

motoforza