Jezdec týmu Movistar Yamaha Jorge Lorenzo has se svému týmu omluvil za svůj výkon na dnešní velké ceně v Assenu MotoGP. Řekl, že to byl jeho nejhorší výkon v tomto seriálu, protože se bál aby nespadl jako v loňském roce.

Jorge Lorenzo se omluvil tymu TT Assen
Bývalý španělský mistr světa na své konto připsal 13. místo a nepříliš spokojeně zakončil více než minutu za vítězem závodu Marcem Marquezem.

“Je to pravděpodobně můj nejhorší závod v MotoGP, zkončil jsem pravděpodobně na nejhorší pozici a vtip je v tom, že motorka je na suchu i na mokru dobrá, ale já prostě neměl dostatek sebedůvěry. Bál jsem se, že opět spadnu jako v minulém roce na této trati a když vidím v některých zatáčkách mokré fleky, nechtěl jsem jít do vysokého rizika. řekl Lorenzo v Assenu.”

“Dnes to byla na 100 procent moje vina, chci se omluvit týmu, protože jsem nebyl dost statečný na to jet rychle v náročných podmínkách, jako ostatní jezdci. Je to škoda, protože za sucha jsme byli konkurence schopní, ale za těchto podmínek jsem statečný, nebo konkurenceschopný nedokázal být.”

“Loni jsem udělal něco nemožného, ovšem letos jsem udělal pravý opak. Jezdil jsem dost ustrašeně, to je důvodem mého umístění.”