Jorge Lorenzo ze stále Yamaha Factory Team se rozhodl cestovat s týmem na západní pobřeží USA, aby byl připraven k případnému startu víkendové Velké ceny USA.

Lorenzo změnil své původní rozhodnutí poté, co se zlepšil jeho zdravotní stav. Rovněž přiznává, že chce využít absence svého velkého rivala Daniho Pedrosy. Lorenzo je připraven startovat, pokud mu to lékaři umožní.

Jorge Lorenzo s fyzioterapeutem

“Myslím, že jsem na tom lépe než v Assenu. Tam jsem měl na rekonvalescenci jen jeden den, teď už odpočívám skoro týden. Cítím se lépe než před Assenem, ale hůř než v Německu,” řekl Lorenzo pro motogp.com.

Španělský jezdec připomněl, že na náročném okruhu v Laguna Seca už několikrát zraněný závodil. “V roce 2008 jsem si hned v prvním kole zlomil zraněné kotníky. O rok později jsem sice neměl zlomenou klíční kost, ale měl jsem poškozené vazy a stejně jsem dokázal dojet třetí. V roce 2011 jsem při tréninku dostal highside a poranil si kyčel,” vypočítává: “Chci tím jen ukázat, že je možné závod zvládnout i se zraněním.”

Hvězda Yamaha Factory Teamu startovala v posledních čtyřech letech v Laguna Seca z pole position. “Je to fyzicky náročná trať. I když je člověk stoprocentně fit, má problém s tím, aby dojel do cíle. Trať je krátká a často musíte měnit směr,” poukazuje na náročnosti okruhu. Kdyby se Lorenzovi povedlo získat pole position i popáté, stal by se po Casey Stonerovi teprve druhým jezdcem v éře MotoGP, kterému by se pětkrát po sobě povedlo na jednom okruhu startovat z prvního místa.

Pokud se v neděli Lorenzo objeví na startu, nemá v plánu riskovat a za každou cenu atakovat přední místa. “Rána bývají v Laguně chladná a mlhavá, takže je velká vlhkost. Je lepší zůstat v klidu a počkat, co předvedou ostatní. Důležité pro mě bude, abych znovu nehavaroval, abych dokončil závod a přišel o minimum bodů,” shrnuje svoje vyhlídky.