Márquez v Silverstone zajel nejrychlejší čas v ranním nedělním Warm-up, o chvíli později si však ve Valeho zatáčce při dramatickém pádu vykloubil rameno a stal se tak další obětí studené trati.

Pilot týmu Repsol Honda Marc Márquez zaznamenal  časem 2:02,531 o 1,7 sekundy pomalejší průjezd než jeho čas, který mu zajistil Pole-position a vedl tak session před pilotem  Yamaha Factory Racing týmu Jorgem Lorenzo, pilotem Ducati týmu Nicky Haydenem a Stefanem Bradlem z LCR Honda. Ovšem v tomto chladném anglickém ránu se obětí studených pneumatik především v levých zatáčkách stalo pilotů více.

Prvním  smolařem byl Yonny Hernandez z PBM, když v pasáži Chapel ztratil kontrolu nad svým motocyklem a havaroval v tomto víkendu již potřetí. Dalším z celkem 3 jezdců byl Michele Pirro jezdec týmu Ignite Pramac Racing. Třetím jezdcem, který šel ve Valeho zatáčce k zemi byl pilot Monster Yamaha Tech3 Angličan Cal Crutchlow (zaznamenal rovněž svůj 3. pád o tomto víkendu) a pak Márquez. Crutchlow měl proti jeho na trati ležícímu motocyklu štěstí, že ho netrefil letící motocykl Marca Márqueze. Brit stihl za pomoci traťových maršálů tak tak zmizet z místa nehody, respektive před letící Hondou Marca Márqueze. Než stihly tyto jízdy skončit, obětí se po lowsideru stal také Nicky Hayden na Ducati.

Marquez Silverstone bike after crash

Při svém pádu si Márquez vyhodil levé rameno. Podařilo se jej zase vrátit zpět na místo, ovšem průběžný vedoucí jezdec seriálu MotoGP před závodem ve Velké Británii trpí těžkými bolestmi. Na druhé straně byl za schopného závodu prohlášen jezdec týmu  Power Electronics Aspar Aleix Espargaró poté, co si po pádu v sobotním tréningu zlomil prst a poranil krk.

Závod MotoGP™ Hertz British Grand Prix na okruhu Silverstone dnes začíná jako druhý závod dne ve 13:00 hodin místního času (14:00 hodin SEČ – GMT +1) a je vypsáno na 20 kol.