Pilot támu Movistar Yamaha MotoGP Valentino Rossi do závodu bwin Grand Prix České Republiky v Brně startoval ze sedmého místa. Ital zaznamenal pád ve 4. volném tréningu a poranil si malíček.

 46rossi crash brno

Smíšené pocity zažíval devítinásobný mistr světa v Brně o sobotním večeru: Pilot továrního týmu Movistar Yamaha letěl ve čtvrtém volném tréningu za top časem, ale byl nucen ulehnout na zem. Při tom si poranil malíček na levé ruce. Snímky RTG na Clinica Mobile neukázaly žádnou zlomeninu a tak mohl Rossi zajet kvalifikaci.

Nejlepším časem s hodnotou 1:55,821 to nakonec dalo na sedmé místo – pouhých 0,006 sekundy za týmovým kolegou Jorgem Lorenzo a 0,009 sekundy za esem týmu Repsol Honda Danim Pedrosou. Pole Position bral Marc Marquez, který si vyjel čas o 0,236 sekundy rychlejší než Rossi.

O svém pádu řekl: „Tvrdě jsem tlačil a měl jsem rychlé mezičasy, ale bohužel jsem na nájezdu do zatáčky číslo 11 byl dlouhý a dostal se tak příliš na vnějšek. Tvrdě jsem brzdil a snažil se zatáčku ještě trefit, ale uteklo mi přední kolo a poranil jsem si malíček.  Na zítřek je ale důležité, že se nic nezlomilo.“

„Zdá se, že není žádný problém“, dodal Rossi. „Prst zlomený není, jen trochu dobitý. Myslím a doufám, že že mě to to v závodě nebude omezovat. Měkka pneumatika pro mě není volba. Myslím, že tvrdá směs vpředu je lepší volba.“