Max Biaggi po vítězství v Aragonu a Brně, kde se přiblížil k současnému lídru, kterým je Carlos Checa. Max Biaggi vidí vrchol světa Superbiků o kus blíže. Úřadující mistr světa nepolevuje a se svým motocyklem Aprilia RSV4 se zlepšuje závod od závodu. Max Biaggi a celý tým Aprilia Alitalia Racing Team je na nedělní závod připraven zaútočit na první příčku a ujmout se vedení šampionátu.

Max Biaggi útočí na Carlos Checa

Max Biaggi chce v Silverstone zaútočit na lídra šampionátu

Loňský rok na okruhu v Silverstone excelovali angličtí závodníci, kteří jsou na domácí půdě velmi rychlí. Leon Camier, stájový kolega Max Biaggiho, si zde vyjel pódiové třetí místo a to startoval ze 16. pozice. Max pak s velkým náskokem pouze kontroloval situaci.

Sezóna 2011 se ale vyvíjí jinak. Max okomentoval svůj záměr slovy, že usiluje o co nejlepší výsledek v každém závodě. Letošní šampionát bude zajímavý až do konce. Pouhých 30 bodů dělí Max Biaggiho od první příčky a jen 3 body chybí týmu Aprilia, aby porazila tým Ducati.

Max Biaggi okomentoval situaci “Naše současná situace je pozitivní, což jsme potvrdili v posledních 2 závodech. Jedu do Silverstone připraven bojovat o dobré výsledky, ale zárovneň je mi jasné, že musím podat sto procentní výkon. Jednak musíme počítat se soupeři, kteří nás mohou ohrozit v šampionátu, tak i s anglickými závodníky, kteří jsou domácím prostředím motivováni k podání lepšího výsledku. Jako vždy bude počasí a volba pneumatik tím zásadním elementem.”