Nürburgring, Německo

Po více jak měsíční přestávce míří superbikový šampionát do Německa na kultovní okruh Nürburgring. Nürburgring, který dostal název podle nedaleko stojícího hradu, je přírodním okruhem s 23 km. Jeho historie sahá do roku 1927, kdy byl původní okruh vybudován. Po nehodě Nicky Laudy, kdy se jeho Ferrari vymrštilo proti skalní stěně a následně zpět do silnice, kde začal hořet. Jen díky potové reakci ostatních jezdců Niki Lauda žije. V roce 1984 byl slavnostně otevřen nový okruh, který mimo jiné hostí Mistrovství světa Superbiků. WSBK zde mají poměrně krátkou tradici. Závod se zde pojede teprve po čtvrté v řadě. Na Nürburgring se vrátily Superbiky v roce 2008. Tenkrát zde dokázal vybojovat zlato v obou závodech Japonec Nori Haga na Yamaze. V roce 2009 to byl současný jezdec MotoGP Ben Spies, který sedlal Yamahu a Angličan Jonathan Rea na Hondě. V loňské sezóně 2011 zde vyhrál Jonathan Rea opět  na Hondě a Noriuki Haga, který přesedlal na italskou Ducati. Uvidíme, co přinese letošní sezóna.

Výsledky – 1. závod 2010:

První závod vyhrál Jonathan Rea před Carlosem Checou a Cal Crutchlowem. Jakub Smrž v 7. kole havaroval a závod nedokončil.

Výsledky – 2. závod 2010:

Druhý závod vyhrál Noriuki Haga před Jonathanem Reou a Leonem Haslamem. Jakub Smrž závod dokončil na 11. pozici.

Sezóna 2011:

Průběžným lídrem šampionátu Superbiků je s náskokem 62 bodů španělský borec Carlos Checa na motocyklu Ducati. Ve svých 38 letech má za sebou 10 vítězství a čtyři třetí místa.

Na místě druhém je obhájce titulu mistr světa superbiků, ital Max Biaggi, který nemá v případě bezchybné jízdy Carlose Checy na titul již šanci. Max letos vyhrál pouze dvě jízdy. Nezbývá mu tak doufat, že Checa udělá zásadní chybu.

Na třetím místě je další italský jezdec Marco Melandri, který v posledních několika jízdách ukazuje skvělou formu a začíná se stabilně objevovat v bitvě o nejvyšší místa.

Na 13. místě je český závodník Kuba Smrž na Ducati, který bohužel pro časté nedokončení závodů za posledních 8 jízd získal pouze 10 bodů. Měsíční přestávka mu tak doufejme pomohla dostat se zpět do fyzické kondice a odpočinout si před další částí šampionátu. Sna se mu podaří navázat na dobré výkony z první části letošní sezóny, kdy si dvakrát vyjel pódiové umístění.