Naprosto neuvěřitelný průběh nedělního závodu, kdy na start nenastoupila celá tovární Yamaha a Lorenzo přišel o možnost bojovat o titul. GP Austrálie ovládl domácí jezdec Casey Stoner, který oslavil titul Mistra světa silničních motocyklů 2011 v kubatuře MotoGP.

Prvním zásahem do vývoje šampionátu byla zpráva o tom, že ani jeden z dvojice jezdců tovární Yamahy do závodu nenastoupí. Jorge Lorenzo si v zahřívacím tréninku zlomil prst na levé ruce a musel do nemocnice na operaci. Jeho týmový kolega Ben Spies se po nehodě v sobotní kvalifikaci necítil nejlíp a doktoři mu doporučili, aby do závodu také nenastoupil. Byl to velmi smutný moment vidět zavřené boxy tovární Yamahy.

Od samého začátku vedl Casey Stoner a postupně zrychloval. Na druhé místo se překvapivě probojoval Nicky Hayden na tovární Ducati a za ním Marco Simoncelli na Hondě.  Valentino Rossi jel na sedmém místě a Karel Abraham se držel jedenáctý.

Australan postupně zvyšoval svůj rozdíl a v osmém kole již vedl s rozdílem větším než 5 vteřin. Na tovární Ducati Nicky Haydena bylo vidět, že ostatním nestačí a postupně se tak propadal až na páté místo. Na druhé místo se posunul Marco Simoncelli. Za ním se odehrávala bitva mezi továrními Hondami Doviziosa a Pedrosy. Šestý jel Álvaro Bautista, za ním Valentino Rossi.

V polovině závodu se odehrála bitva mezi továrními Ducati a Valentino Rossi se dostal před svého týmového kolegu na šesté místo za Álvaro Bautistu. O několik zatáček dále se snažil dostat na páté místo, což se mu na moment povedlo, ale ve velkém náklonu ho zradila přední pneumatika a GP11.1 se odporoučela k zemi. Rossi tak další závod nedojel.

Závěr závodu byl šílený, kvůli dešti popadalo několik jezdců, jako Abraham, Bautista, Crutchlow a Aoyama. Karel Abraham se ale do závodu vrátil a se ztrátou dvou kol na vedoucího Stonera si dojel pro šest bodů za desáté místo.

Casey Stoner si svým brilantním výkonem dojel pro další vítězství a své dnešní šestadvacáté narozeniny oslavil titulem Mistr světa silničních motocyklů 2011 v kubatuře MotoGP. Pro Caseyho je to již druhý titul, na který si musel počkat 4 roky.