Hned v úvodu závodu při nájezdu do první zatáčky nezvládl Álvaro Bautista svou Suzuki narazil do Hondy Andrea Doviziosy a upadl. Při pádu sestřelil tři jezdce Ducati Valentina Rossiho, Nicky Haydena a Randy De Punieta, pro které tak po vydařeném víkendu skončil velmi slibný závod.

Vedení závodu se ujal, jak jinak, Casey Stoner, který nasadil šílené tempo a jeho náskok byl několik vteřin. Za ním pak týmový kolegové Dovizioso a Pedrosa. Čtvrtý pak Spies a pátý Crutchlow. Čech Karel Abraham se i díky pádu dostal na průběžné šesté místo. Důležité bylo, že se držel Cala Crutchlowa, se kterým bojoval o titul Nováčka roku 2011.

V sedmém kole se podařilo Karlovi dostat před Crutchlowa na páté místo. Ten se ale nehodlal vzdát a jejich neustálé předjíždění bylo potěšením pro diváky. Mezitím se před nimi odehrávala velká bitva o druhé a třetí místo mezi Doviziosem, Pedrosou a Spiesem. Jezdci Repsol Hondy také bojovali o celkovou třetí pozici v šampionátu.

Několik kole před koncem začalo pršet. V tu chvíli se do bitvy o druhé místo vložil Ben Spies a začal stahovat Stonera, který kvůli dešti výrazně zpomalil. Do boxů se ale nikdo nehnal. Jezdci tovární Yamahy se povedlo postupně Stonera dotáhnout a dokonce si tři kola před koncem vyzkoušel první pozici. Stoner se nechtěl vzdát, ale Spiesovi se dařilo úspěšně jeho pokusům o předjetí odolávat. Na cílové rovince ale Stoner využil “větrného pytle” a Spiese porazil o pouhou 0,015 vteřiny. Na třetí místě nakonec skončil Dovizioso, který si tak splnil přání od Hondy odejít s co nejlepším výsledkem.

Obrovská smůla ale potkala Karla Abrahama, který se až do posledního kola snažil Crutchlowa potrápit. Oba dva se na chvíli dostali před Pedrosu a Karel si na několik momentů vyzkoušel i čtvrté místo. Pak ale přišel kontakt se zadním kolem Crutchlowa a Abraham vyjel mimo dráhy, kde následoval lehký pád. Abaja se do závodu ihned vrátil, ale i tak nakonec dojel jako osmý. O titul Nováček roku 2011 tak přišel. Celkově mu patří čtrnácté místo v šampionátu MotoGP 2011.