Vedení závodu se ujal Danny Webb, druhý se držel Héctor Faubel a třetí Jonas Folger. Jakub Kornfeil se po startu ze 24. místa probojoval na místo devatenácté a postupně se prokousával výše. Bitva o titul mezi Johannem Zarcem a Nicolasem Terolem see nakonec nekonala, protože Zarco nezvládl svůj stroj a upadl. Do závodu se nevrátil a tak Terol mohl salvit. Johann Zarco tak odchází do Moto2 jako vícemistr světa.

Během šestého kola vyjel mimo trať i český borec Jakub Kornfeil. Velká škoda, do závodu se sice vrátil, ale až na třicátém místě.

Na čele závodu se ale rozehrála velká bitva mezi Cortesem, Terolem, Viňalesem a Faubelem. Sandro Cortese svůj stroj ale nezvládl a slibný konec sezóny se tak pro něho rozplynul. V devatenáctém kole se do čela přesunul Maverick Viñales, druhý jel Faubel a třetí Terol. Viňales už si vedení podržel a závod tak vyhrál. Druhým mužem ve Valencii byl nakonec Faubel, kterému se povedlo předjet týmového kolegu Faubela, který tak skončil třetí. Kuba Kornfeil nakonec skončil na čtyřiadvacátém místě a body si tak nepřipsal.

Nicolas Terol tak oslavil titul Mistra světa silničních motocyklů o objemu do 125ccm, který je zároveň posledním této kubatury. V příští sezóně budeme moci sledovat novou kubaturu Moto3, která bude složena ze čtyřtaktních motocyklů o objemu do 250ccm.