Neuplynul ani týden od dojetí závodů na katalánském okruhu Montmeló a na britských ostrovech se už rozjíždí další Grand Prix.

MotoGP
Kvalifikaci královské kubatury MotoGP ovládl Australan Casey Stoner na továrním motocyklu Repsol Honda, jenž dosáhl na nejlepší čas 2:15,666 s. Druhé místo obsadil Ital Marco Simoncelli na Hondě týmu San Carlo Gresini a třetí místo obsadil Američan Nicky Hayden na tovární Ducati. Na čtvrtém místě je klasifikován Brit Cal Crutchlow na Yamaze týmu Monster Tech 3 a první pětku uzavřel Španěl Jorge Lorenzo na Yamaze.

Český závodník Karel Abraham na Ducati obsadil osmé místo, na prvního Stonera ztrácí tři sekundy.

Výsledky:
1- Casey Stoner – Repsol Honda Team – Honda RC212V – 2’15.666
2- Marco Simoncelli – San Carlo Honda Gresini – Honda RC212V – + 0.797
3- Nicky Hayden – Ducati Marlboro Team – Ducati Desmosedici GP11 – + 1.404
4- Cal Crutchlow – Monster Yamaha Tech 3 – Yamaha YZR M1 – + 2.443
5- Jorge Lorenzo – Yamaha Factory Racing Team – Yamaha YZR M1 – + 3.017
6- Andrea Dovizioso – Repsol Honda Team – Honda Desmosedici GP11 – + 3.117
7- Ben Spies – Yamaha Factory Racing Team – Yamaha YZR M1 – + 3.154
8- Karel Abraham – Cardion AB Motoracing – Ducati Desmosedici GP11 – + 3.343
9- Valentino Rossi – Ducati Marlboro Team – Ducati Desmosedici GP11 – + 3.769
10- Toni Elias – LCR Honda MotoGP – Honda RC212V – + 3.946
11- Alvaro Bautista – Rizla Suzuki MotoGP – Suzuki GSV-R – + 4.671
12- Loris Capirossi – Pramac Racing Team – Ducati Desmosedici GP11 – + 4.941
13- Hector Barbera – Mapfre Aspar Team – Ducati Desmosedici GP11 – + 4.973
14- Randy De Puniet – Pramac Racing Team – Ducati Desmosedici GP11 – + 5.316
15- Hiroshi Aoyama – San Carlo Honda Gresini – Honda RC212V – + 5.360
16- Colin Edwards – Monster Yamaha Tech 3 – Yamaha YZR M1 – + 9.058

Moto2
V kubatuře Moto2 zajel nejrychleji Švýcar Randy Krummenacher na motocyklu Kalex, jehož nejlepší čas se zastavil na hodnotě 2:15,090 s. Druhé místo obsadil Španěl Marc Márquez na Suteru a na třetím místě byl klasifikován Brit Bradley Smith na stroji týmu Tech 3. Do první pětky se prosadil ještě Švýcar Dominique Aegerter na Suteru a Němec Stefan Bradl na Kalexu.

Výsledky:

1- Randy Krummenacher – GP Team Switzerland – KALEX Moto2 – 2’15.090
2- Marc Marquez – Team Catalunya Caixa Repsol – Suter MMXI – + 0.117
3- Bradley Smith – Tech 3 Racing – Tech 3 Mistral 610 – + 1.651
4- Dominique Aegerter – Technomag CIP – Suter MMXI – + 3.042
5- Stefan Bradl – Viessmann Kiefer Racing – KALEX Moto2 – + 3.109
6- Pol Espargaro – HP Tuenti Speed Up – Speed Up S-11 – + 3.842
7- Michele Pirro – Gresini Racing Moto2 – Moriwaki MD600 – + 4.156
8- Axel Pons – Pons HP 40 – KALEX Moto2 – + 4.158
9- Raffaele De Rosa – SAG Team – FTR Moto M211 – + 4.509
10- Yonny Hernandez – Blusens STX – FTR Moto M211 – + 4.884
11- Kenan Sofuoglu – Technomag CIP – Suter MMXI – + 4.891
12- Mika Kallio – Marc VDS Racing Team – Suter MMXI – + 4.908
13- Robertino Pietri – Italtrans Racing Team – Suter MMXI – + 5.732
14- Yuki Takahashi – Gresini Racing Moto2 – Moriwaki MD600 – + 6.211
15- Jules Cluzel – NGM Forward Racing – Suter MMXI – + 6.226
16- Carmelo Morales – Desguaces La Torre G22 – Moriwaki MD600 – + 7.150
17- Alex Baldolini – NGM Forward Racing – Suter MMXI – + 7.265
18- Max Neukirchner – MZ Racing Team – FTR Moto M210 – + 7.289
19- Thomas Luthi – Interwetten Paddock Moto2 – Suter MMXI – + 7.957
20- Jordi Torres – Mapfre Aspar Team – Suter MMXI – + 8.011

125 cm3
Ve stopětadvacítkách jezdil nejrychleji Francouz Johann Zarco na Derbi, druhé místo obsadil domácí Danny Webb na motocyklu Mahindra a první trojici doplnil Němec Jonas Folger na Aprilii.

Český jezdec Jakub Kornfeil se kvalifikoval na sedmnácté příčce.

Výsledky:
1- Johann Zarco – Avant AirAsia Ajo – Derbi RSA 125 – 2’34.174
2- Danny Webb – Mahindra Racing – Mahindra GP 125 – + 2.782
3- Jonas Folger – Red Bull Ajo Motorsport – Aprilia RSA 125 – + 3.380
4- Sergio Gadea – Blusens by Paris Hilton Racing – Aprilia RSA 125 – + 3.839
5- Luis Salom – RW Racing GP – Aprilia RSA 125 – + 3.987
6- Adrian Martin – Bankia Aspar Team – Aprilia RSA 125 – + 4.093
7- Nico Terol – Bankia Aspar Team – Aprilia RSA 125 – + 4.167
8- Maverick Vinales – Blusens by Paris Hilton Racing – Aprilia RSA 125 – + 4.296
9- Francesco Mauriello – WTR Ten10 Racing – Aprilia RSW 125 – + 4.680
10- Efren Vazquez – Avant AirAsia Ajo – Derbi RSA 125 – + 5.083
11- Louis Rossi – Matteoni Racing – Aprilia RSW 125 – + 6.157
12- Simone Grotzkyj Giorgi – Phonica Racing – Aprilia RSA 125 – + 6.466
13- Hector Faubel – Bankia Aspar Team – Aprilia RSA 125 – + 7.507
14- Marcel Schrotter – Mahindra Racing – Mahindra GP 125 – + 7.764
15- Alexis Masbou – Caretta Technology – KTM RC 125 – + 8.025
16- Luigi Morciano – Team Italia FMI – Aprilia RSW 125 – + 9.187
17- Jakub Kornfeil – Ongetta Centro Seta – Aprilia RSW 125 – + 9.403
18- Jasper Iwema – Ongetta Abbink Metaal – Aprilia RSA 125 – + 9.651
19- Sturla Fagerhaug – WTR Ten10 Racing – Aprilia RSW 125 – + 9.657
20- Sandro Cortese – Intact Racing Team Germany – Aprilia RSA 125 – + 9.810