Tovární jezdci Yamahy Jorge Lorenzo a Ben Spies, byli dnes na prvních příčkách tabulky. Jezdci Hondy dnes na trať nevyjeli.

Na okruhu v Sepangu, se dnes začalo testovat brzy ráno. Všichni jezdci, kteří se objevili na trati, zajeli oproti včerejšku, kdy trať byla mokrá, daleko lepší časy. Na okruhu se ale neukázal žádný jezdec na Hondě. Casey Stoner, Dani Pedrosa (Repsol tým), Stefan Bradl (LCR) a Alvaro Bautista (San Carlo Gresini), kvůli technickým problémům na trať vůbec nevyjeli. Možná se jedná o problémy s elektronikou, se kterými se včera potýkal Pedrosa. Oficiální vysvětlení se od HRC očekává v odpoledních hodinách.

Při dopoledních testech se v čele tabulky objevil Ben Spies s časem 2’01.285s. Spies byl o 1.6s rychlejší než při prvním testování. Dokonce o půl vteřiny překonal Stonerův nejlepší čas ze včerejška. Jeho týmový kolega Jorge Lorenzo za ním zaostal za 0.008s (tento čas byl o1.2s lepší než včera). Oba jezdci továrního týmu Yamaha testovali elektroniku, šasí a motor a doufají, že jim to pomůže být rychlejší při výjezdu ze zatáček.

Ben Spies

Ben Spies

Andrea Dovizioso a Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3) skončili třetí a čtvrtý. Oproti prvnímu dni oba jezdci zrychlili o téměř dvě vteřiny. Crutchlow testuje tento týden nový motor a jak řekl, je s novými úpravami spokojený, ačkoliv bude muset změnit svůj jízdní styl. Nicky Hayden (Ducati Team) dojel pátý, Hector Barbera a Valentino Rossi pak skončili těsně za ním. Oba dokázali zajet lepší čas než v úterý.

Pak přišel silný déšť, který zahnal jezdce zpět do boxů. Na mokrou trať se na své Ducati Pramac odvážil jen Hector Barbera. Chtěl vyzkoušet zadní světlo, které bude povinné při mokrých závodech. Kaluže vody na trati ale způsobily jeho pád, ze kterého naštěstí vyvázl bez zranění.

Colin Edwards (NGM mobile Forward Racing) měl při brždění problémy s elektronikou. Naštěstí byli jeho mechanici schopni závadu odstranit a Edwards prohlásil, že je spokojený s pokrokem, který udělali. Nicméně kvůli problémům s elektronikou nedokázal Texasan svůj čas vylepšit.

Náš závodník Karel Abraham, se dalšího testování nezúčastní. Jezdec z týmu Cardion AB Motoracing se zranil při ošklivém pádu v Jerezu minulý týden. Při včerejších testech odjezdil jen tři kola, poté kvůli bolesti zad skončil.