Přes noc v Brně pršelo a ranní warm upy se jeli na vodě. Nejrychlejší byl druhý tovární jezdec Yamahy, Ben Spies před Dani Pedrosou a Valentinem Rossim.

Ben Spies

Ben Spies

GP České republiky – Brno – MotoGP – kvalifikace

Jezdec Tým Motocykl Rychlost km/h Čas Ztráta
1 Ben SPIES Yamaha Factory Racing Yamaha 292.7 2’06.906
2 Dani PEDROSA Repsol Honda Team Honda 292.0 2’07.146 0.240 / 0.240
3 Valentino ROSSI Ducati Team Ducati 293.2 2’07.245 0.339 / 0.099
4 Jorge LORENZO Yamaha Factory Racing Yamaha 293.0 2’07.362 0.456 / 0.117
5 Andrea DOVIZIOSO Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 295.5 2’07.730 0.824 / 0.368
6 Stefan BRADL LCR Honda MotoGP Honda 291.3 2’07.748 0.842 / 0.018
7 Cal CRUTCHLOW Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 294.0 2’07.906 1.000 / 0.158
8 Aleix ESPARGARO Power Electronics Aspar ART 279.9 2’09.368 2.462 / 1.462
9 Yonny HERNANDEZ Avintia Blusens BQR 275.8 2’09.418 2.512 / 0.050
10 Alvaro BAUTISTA San Carlo Honda Gresini Honda 282.0 2’09.480 2.574 / 0.062
11 Karel ABRAHAM Cardion AB Motoracing Ducati 289.7 2’10.171 3.265 / 0.691
12 Ivan SILVA Avintia Blusens BQR 274.0 2’10.242 3.336 / 0.071
13 Randy DE PUNIET Power Electronics Aspar ART 278.6 2’10.370 3.464 / 0.128
14 James ELLISON Paul Bird Motorsport ART 275.8 2’10.839 3.933 / 0.469
15 Mattia PASINI Speed Master ART 276.1 2’11.221 4.315 / 0.382
16 Toni ELIAS Pramac Racing Team Ducati 285.9 2’12.428 5.522 / 1.207
17 Colin EDWARDS NGM Mobile Forward Racing Suter 276.1 2’13.377 6.471 / 0.949
18 Danilo PETRUCCI Came IodaRacing Project Ioda 263.5 2’14.872 7.966 / 1.495
19 Michele PIRRO San Carlo Honda Gresini FTR 241.7 2’27.296 20.390 / 12.424

GP České republiky – Brno – Moto2 – warm up

Jezdec Tým Motocykl Rychlost km/h Čas Ztráta
1 Scott REDDING Marc VDS Racing Team Kalex 243.8 2’13.619
2 Thomas LUTHI Interwetten-Paddock Suter 245.4 2’13.710 0.091 / 0.091
3 Marc MARQUEZ Team CatalunyaCaixa Repsol Suter 248.1 2’14.211 0.592 / 0.501
4 Bradley SMITH Tech 3 Racing Tech 3 245.0 2’14.265 0.646 / 0.054
5 Xavier SIMEON Tech 3 Racing Tech 3 241.9 2’14.575 0.956 / 0.310
6 Julian SIMON Blusens Avintia Suter 242.4 2’14.956 1.337 / 0.381
7 Nicolas TEROL Mapfre Aspar Team Moto2 Suter 246.5 2’15.039 1.420 / 0.083
8 Anthony WEST QMMF Racing Team Speed Up 244.7 2’15.177 1.558 / 0.138
9 Johann ZARCO JIR Moto2 Motobi 242.5 2’15.262 1.643 / 0.085
10 Marcel SCHROTTER Desguaces La Torre SAG Bimota 240.3 2’15.333 1.714 / 0.071
11 Alex DE ANGELIS NGM Mobile Forward Racing FTR 243.3 2’15.375 1.756 / 0.042
12 Takaaki NAKAGAMI Italtrans Racing Team Kalex 241.1 2’15.527 1.908 / 0.152
13 Mika KALLIO Marc VDS Racing Team Kalex 247.5 2’15.723 2.104 / 0.196
14 Pol ESPARGARO Pons 40 HP Tuenti Kalex 248.8 2’15.773 2.154 / 0.050
15 Gino REA Federal Oil Gresini Moto2 Suter 241.7 2’16.234 2.615 / 0.461
16 Jordi TORRES Mapfre Aspar Team Moto2 Suter 243.8 2’16.253 2.634 / 0.019
17 Simone CORSI Came IodaRacing Project FTR 247.5 2’16.973 3.354 / 0.720
18 Alessandro ANDREOZZI S/Master Speed Up Speed Up 244.0 2’17.658 4.039 / 0.685
19 Yuki TAKAHASHI NGM Mobile Forward Racing FTR 244.8 2’17.697 4.078 / 0.039
20 Dominique AEGERTER Technomag-CIP Suter 244.0 2’17.808 4.189 / 0.111
21 Esteve RABAT Pons 40 HP Tuenti Kalex 247.2 2’18.537 4.918 / 0.729
22 Mike DI MEGLIO MZ Racing MZ-RE Honda 241.5 2’19.368 5.749 / 0.831
23 Roberto ROLFO Technomag-CIP Suter 240.1 2’19.792 6.173 / 0.424
24 Claudio CORTI Italtrans Racing Team Kalex 239.8 2’19.846 6.227 / 0.054
25 Randy KRUMMENACHER GP Team Switzerland Kalex 246.2 2’19.941 6.322 / 0.095
26 Axel PONS Pons 40 HP Tuenti Kalex 242.8 2’19.998 6.379 / 0.057
27 Ratthapark WILAIROT Thai Honda PTT Gresini Moto2 Suter 240.4 2’20.147 6.528 / 0.149
28 Marco COLANDREA SAG Team FTR 241.3 2’22.773 9.154 / 2.626
29 Elena ROSELL QMMF Racing Team Speed Up 240.1 2’22.995 9.376 / 0.222
30 Eric GRANADO JIR Moto2 Motobi 235.8 2’23.635 10.016 / 0.640
Andrea IANNONE Speed Master Speed Up
Max NEUKIRCHNER Kiefer Racing Kalex
Ricard CARDUS Arguiñano Racing Team AJR

GP České republiky – Brno – Moto3 – warm up

Jezdec Tým Motocykl Rychlost km/h Čas Ztráta
1 Jonas FOLGER Mapfre Aspar Team Moto3 Kalex KTM 201.8 2’22.464
2 Zulfahmi KHAIRUDDIN AirAsia-Sic-Ajo KTM 209.1 2’22.952 0.488 / 0.488
3 Adrian MARTIN JHK t-shirt Laglisse FTR Honda 198.9 2’23.353 0.889 / 0.401
4 Sandro CORTESE Red Bull KTM Ajo KTM 209.5 2’23.378 0.914 / 0.025
5 Danny KENT Red Bull KTM Ajo KTM 209.7 2’23.424 0.960 / 0.046
6 Hector FAUBEL Mapfre Aspar Team Moto3 Kalex KTM 205.2 2’23.451 0.987 / 0.027
7 Miroslav POPOV Mahindra Racing Mahindra 200.3 2’23.893 1.429 / 0.442
8 Efren VAZQUEZ JHK t-shirt Laglisse FTR Honda 205.1 2’24.267 1.803 / 0.374
9 Jasper IWEMA Moto FGR FGR Honda 205.3 2’24.702 2.238 / 0.435
10 Alberto MONCAYO Andalucia JHK t-shirt Laglisse FTR Honda 199.8 2’25.099 2.635 / 0.397
11 Alexis MASBOU Caretta Technology Honda 204.1 2’25.115 2.651 / 0.016
12 Luis SALOM RW Racing GP Kalex KTM 204.0 2’25.148 2.684 / 0.033
13 Joan OLIVE TT Motion Events Racing KTM 199.7 2’25.471 3.007 / 0.323
14 Maverick VIÑALES Blusens Avintia FTR Honda 206.5 2’25.509 3.045 / 0.038
15 Brad BINDER RW Racing GP Kalex KTM 207.2 2’25.511 3.047 / 0.002
16 Miguel OLIVEIRA Estrella Galicia 0,0 Suter Honda 200.1 2’25.520 3.056 / 0.009
17 Niccolò ANTONELLI San Carlo Gresini Moto3 FTR Honda 198.6 2’25.565 3.101 / 0.045
18 Luca GRUENWALD Freudenberg Racing Team Honda 201.0 2’25.571 3.107 / 0.006
19 John McPHEE Racing Steps Foundation KRP KRP Honda 200.7 2’25.624 3.160 / 0.053
20 Louis ROSSI Racing Team Germany FTR Honda 204.4 2’25.640 3.176 / 0.016
21 Jakub KORNFEIL Redox-Ongetta-Centro Seta FTR Honda 197.7 2’26.323 3.859 / 0.683
22 Alessandro TONUCCI Team Italia FMI FTR Honda 203.6 2’26.358 3.894 / 0.035
23 Arthur SISSIS Red Bull KTM Ajo KTM 207.1 2’26.450 3.986 / 0.092
24 Alex RINS Estrella Galicia 0,0 Suter Honda 203.5 2’26.716 4.252 / 0.266
25 Alex MARQUEZ Ambrogio Next Racing Suter Honda 196.0 2’26.781 4.317 / 0.065
26 Michael Ruben RINALDI Caretta Technology Honda 194.6 2’27.393 4.929 / 0.612
27 Toni FINSTERBUSCH MZ Racing Honda 200.1 2’27.569 5.105 / 0.176
28 Kenta FUJII Technomag-CIP-TSR TSR Honda 203.8 2’27.981 5.517 / 0.412
29 Armando PONTONE IodaRacing Project Ioda 190.6 2’30.309 7.845 / 2.328
30 Romano FENATI Team Italia FMI FTR Honda 199.1 2’33.246 10.782 / 2.937
31 Giulian PEDONE Ambrogio Next Racing Suter Honda 192.4 2’33.247 10.783 / 0.001
32 Luigi MORCIANO Ioda Team Italia Ioda 188.4 2’36.237 13.773 / 2.990
Riccardo MORETTI Mahindra Racing Mahindra
Isaac VIÑALES Ongetta-Centro Seta FTR Honda
Alan TECHER Technomag-CIP-TSR TSR Honda