Jorge Lorenzo byl při sobotních kvalifikacích, před Katarskou GP, nejrychlejším. V závěru, kdy se doslova pral o pole s Casey Stonerem, byl úspěšnější. Jako třetí se na start postaví Cal Crutchlow na Yamaze Tech3. Současně je to jeho nejlepší umístění v kvalifikaci. V první řadě tak bude mít Yamaha 2 stroje.

Od začátku kvalifikace královské kubatury MotoGP, vedl Jorge Lorenzo. Po krátké době ho překonal úřadující mistr světa Casy Stoner. Ten pravý boj o dobré umístění na startovním roštu, se ale odehrál až v posledních deseti minutách. Stonerovi se podařilo  ještě zrychlit, ale Lorenzo na sebe nenechal dlouho čekat a posunul se do čela. Casey se nechtěl vzdát a na chvíli se zdálo, že si pole udrží. Lorenzo ale ještě zrychlil a s časem 1’54.634s si zajistil start z prvního místa.

Po skvělém výkonu se zítra vedle Stonera postaví Cal Crutchlow na satelitní Yamaze Tech3.

O první příčku chtěl bojovat také druhý tovární jezdec Yamahy, ale v samotném závěru upadl a šance pro něho skončili a na startu tak bude otevírat druhou řadu. Vedle Spiese se do druhé řady postaví tovární jezdec Ducati, Nicky Hayden, který podal velmi dobrý výkon a Andrea Dovizioso (Yamaha Tech3).

Třetí řada patří Dani Pedrosovi (Repsol Honda), Hectoru Barberovi (Pramac Racing) a Stefanu Bradlovi (LCR Honda). Během kvalifikace se ale vůbec nedařilo Valentino Rossimu, který skončil jako poslední jezdec na prototypu, na dvanáctém místě, se ztrátou více než 2 vteřiny na Lorenza a více než vteřinu na svého týmového kolegu Haydena. Před něho se tak dostal Karel Abrahama (AB Cardion Motoracing) a Alvaro Bautista (Honda Gresini). I Karel Abraham v samotném závěru utrpěl menší pád, který zhatil jeho šance na vylepšení startovní pozice.

Nejlepším jezdcem CRT byl s více než půl vteřinovým náskokem Colin Edwards. Někteří z CRT jezdců se ale během kvalifikace podívali do kačírku, nejdřív Hernandez a Petrucci. V polovině kvalifikací ještě upadl Randy De Puniet a Ellison. Chvíli před koncem spadl i Pasini. Nádrž jeho motorky pak museli rychle hasit traťoví komisaři.

Jezdci královské kubatury MotoGP odstartují zítra, v neděli, ve 21:00h. Celý závod můžete sledovat na stanici NOVA Sport v přímém přenosu.