Závod plný soubojů až do posledních chvil, předvedli jezdci střední kubatury Moto2. Nejúspěšnějším z nich, byl  Španěl Marc Márquez na Hondě. Vedle něho se na stupně vítězů postavili Andrea Iannone a Pol Espargaró.

Marc Marquez

Marc Marquez

GP Kataru – Moto3 – závod

Jezdec Tým Motocykl Rychlost km/h Čas Body
1 Marc MARQUEZ Team CatalunyaCaixa Repsol Suter 159.1 40’34.225 25
2 Andrea IANNONE Speed Master Speed Up 159.1 +0.061 20
3 Pol ESPARGARO Pons 40 HP Tuenti Kalex 159.0 +1.412 15
4 Esteve RABAT Pons 40 HP Tuenti Kalex 159.0 +1.639 13
5 Thomas LUTHI Interwetten-Paddock Suter 158.9 +3.981 11
6 Scott REDDING Marc VDS Racing Team Kalex 158.7 +6.768 10
7 Mike DI MEGLIO S/Master Speed Up Speed Up 158.7 +6.794 9
8 Simone CORSI Came IodaRacing Project FTR 158.7 +6.986 8
9 Bradley SMITH Tech 3 Racing Tech 3 158.4 +10.828 7
10 Mika KALLIO Marc VDS Racing Team Kalex 158.4 +11.379 6
11 Randy KRUMMENACHER GP Team Switzerland Kalex 158.3 +12.750 5
12 Johann ZARCO JIR Moto2 Motobi 158.2 +14.121 4
13 Toni ELIAS Mapfre Aspar Team Suter 158.0 +17.634 3
14 Takaaki NAKAGAMI Italtrans Racing Team Kalex 158.0 +17.875 2
15 Julian SIMON Blusens Avintia FTR 158.0 +17.894 1
16 Claudio CORTI Italtrans Racing Team Kalex 157.9 +19.014
17 Xavier SIMEON Tech 3 Racing Tech 3 157.9 +19.114
18 Dominique AEGERTER Technomag-CIP Suter 157.3 +28.802
19 Yuki TAKAHASHI NGM Mobile Forward Racing Suter 156.8 +36.598
20 Angel RODRIGUEZ Desguaces La Torre SAG FTR 156.8 +36.738
21 Ratthapark WILAIROT Thai Honda Gresini Moto2 Moriwaki 156.7 +37.147
22 Axel PONS Pons 40 HP Tuenti Kalex 156.7 +37.443
23 Nicolas TEROL Mapfre Aspar Team Suter 156.6 +39.523
24 Ricard CARDUS Arguiñano Racing Team AJR 156.2 +45.260
25 Anthony WEST QMMF Racing Team Moriwaki 155.7 +53.786
26 Gino REA Federal Oil Gresini Moto2 Moriwaki 155.7 +54.008
27 Marco COLANDREA SAG Team FTR 154.1 +1’19.054
28 Alexander LUNDH Cresto Guide MZ Racing MZ FTR 154.1 +1’19.071
29 Elena ROSELL QMMF Racing Team Moriwaki 153.1 +1’35.150
30 Max NEUKIRCHNER Kiefer Racing Kalex 150.3 + 1 kolo
Závod nedokončili:
Alex DE ANGELIS NGM Mobile Forward Racing Suter 158.4 2 kola
Nasser Hasan AL MALKI QMMF Racing Team Moriwaki 151.0 10 kol
Roberto ROLFO Technomag-CIP Suter 85.3 17 kol