Ve Valencii prší a i pro samotný závod je předpovídáno, že bude vyhlášen jako mokrý. Déšť zamíchal pořadím ranních warm upů, kdy první dojel Andrea Dovizioso z týmu Monster Yamaha Tech 3. Pomyslnou bednu vyplil Stefan Bradl a třetí Valentino Rossi. Karel Abraham zajel devátý nejrychlejší čas.

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso

GP Valencie – MotoGP – warm-up

Jezdec Tým Motocykl Rychlost km/h Čas Ztráta
1 Andrea DOVIZIOSO Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 308.0 1’44.197
2 Stefan BRADL LCR Honda MotoGP Honda 300.5 1’44.319 0.122 / 0.122
3 Valentino ROSSI Ducati Team Ducati 307.7 1’44.554 0.357 / 0.235
4 Nicky HAYDEN Ducati Team Ducati 296.4 1’44.556 0.359 / 0.002
5 Alvaro BAUTISTA San Carlo Honda Gresini Honda 298.3 1’44.558 0.361 / 0.002
6 Cal CRUTCHLOW Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 295.9 1’44.702 0.505 / 0.144
7 Jorge LORENZO Yamaha Factory Racing Yamaha 305.9 1’45.042 0.845 / 0.340
8 Aleix ESPARGARO Power Electronics Aspar ART 292.3 1’45.467 1.270 / 0.425
9 Karel ABRAHAM Cardion AB Motoracing Ducati 297.3 1’45.534 1.337 / 0.067
10 Dani PEDROSA Repsol Honda Team Honda 296.2 1’45.685 1.488 / 0.151
11 Casey STONER Repsol Honda Team Honda 292.9 1’46.082 1.885 / 0.397
12 James ELLISON Paul Bird Motorsport ART 289.2 1’46.136 1.939 / 0.054
13 Katsuyuki NAKASUGA Yamaha Factory Racing Yamaha 286.1 1’46.437 2.240 / 0.301
14 Randy DE PUNIET Power Electronics Aspar ART 284.8 1’46.540 2.343 / 0.103
15 Ivan SILVA Avintia Blusens BQR 287.7 1’46.593 2.396 / 0.053
16 Danilo PETRUCCI Came IodaRacing Project Ioda-Suter 290.7 1’47.505 3.308 / 0.912
17 Colin EDWARDS NGM Mobile Forward Racing Suter 287.8 1’47.848 3.651 / 0.343
18 Michele PIRRO San Carlo Honda Gresini FTR 278.2 1’48.220 4.023 / 0.372
19 Hector BARBERA Pramac Racing Team Ducati 282.1 1’48.739 4.542 / 0.519
20 Claudio CORTI Avintia Blusens Inmotec 286.4 1’48.816 4.619 / 0.077
21 Roberto ROLFO Speed Master ART 283.1 1’50.342 6.145 / 1.526
22 Hiroshi AOYAMA Avintia Blusens BQR 279.2 1’52.250 8.053 / 1.908

GP Valencie – Moto2 – warm-up

Jezdec Tým Motocykl Rychlost km/h Čas Ztráta
1 Bradley SMITH Tech 3 Racing Tech 3 262.4 1’36.791
2 Dominique AEGERTER Technomag-CIP Suter 261.3 1’37.078 0.287 / 0.287
3 Pol ESPARGARO Tuenti Movil HP 40 Kalex 264.0 1’37.104 0.313 / 0.026
4 Xavier SIMEON Tech 3 Racing Tech 3 260.0 1’37.237 0.446 / 0.133
5 Axel PONS Tuenti Movil HP 40 Kalex 265.4 1’37.630 0.839 / 0.393
6 Gino REA Federal Oil Gresini Moto2 Suter 264.8 1’37.746 0.955 / 0.116
7 Thomas LUTHI Interwetten-Paddock Suter 265.6 1’37.772 0.981 / 0.026
8 Andrea IANNONE Speed Master Speed Up 262.4 1’37.813 1.022 / 0.041
9 Takaaki NAKAGAMI Italtrans Racing Team Kalex 260.3 1’37.814 1.023 / 0.001
10 Scott REDDING Marc VDS Racing Team Kalex 267.0 1’37.823 1.032 / 0.009
11 Mike DI MEGLIO Kiefer Racing Kalex 263.4 1’37.833 1.042 / 0.010
12 Marc MARQUEZ Team Catalunya Caixa Repsol Suter 263.0 1’37.884 1.093 / 0.051
13 Julian SIMON Blusens Avintia Suter 262.3 1’38.143 1.352 / 0.259
14 Esteve RABAT Tuenti Movil HP 40 Kalex 267.1 1’38.231 1.440 / 0.088
15 Ratthapark WILAIROT Thai Honda PTT Gresini Moto2 Suter 267.7 1’38.258 1.467 / 0.027
16 Ricard CARDUS Arguiñano Racing Team AJR 258.4 1’38.493 1.702 / 0.235
17 Johann ZARCO JIR Moto2 Motobi 259.6 1’38.534 1.743 / 0.041
18 Mika KALLIO Marc VDS Racing Team Kalex 264.8 1’38.662 1.871 / 0.128
19 Nicolas TEROL Mapfre Aspar Team Moto2 Suter 263.4 1’38.965 2.174 / 0.303
20 Toni ELIAS Italtrans Racing Team Kalex 265.1 1’39.088 2.297 / 0.123
21 Roman RAMOS SAG Team FTR 256.1 1’39.179 2.388 / 0.091
22 Jordi TORRES Mapfre Aspar Team Moto2 Suter 258.9 1’39.284 2.493 / 0.105
23 Randy KRUMMENACHER GP Team Switzerland Kalex 260.8 1’39.431 2.640 / 0.147
24 Alessandro ANDREOZZI S/Master Speed Up Speed Up 259.2 1’39.885 3.094 / 0.454
25 Marcel SCHROTTER Desguaces La Torre SAG Bimota 257.3 1’39.988 3.197 / 0.103
26 Tomoyoshi KOYAMA Technomag-CIP Suter 262.3 1’40.074 3.283 / 0.086
27 Dani RIVAS TSR Galicia School Kalex 254.1 1’40.355 3.564 / 0.281
28 Eric GRANADO JIR Moto2 Motobi 254.2 1’40.884 4.093 / 0.529
29 Rafid Topan SUCIPTO QMMF Racing Team Speed Up 261.4 1’42.947 6.156 / 2.063
30 Elena ROSELL QMMF Racing Team Speed Up 261.0 1’44.106 7.315 / 1.159
31 Simone CORSI Came IodaRacing Project FTR 258.2 1’52.882 16.091 / 8.776
32 Mattia PASINI NGM Mobile Forward Racing FTR 250.2 1’56.914 20.123 / 4.032
33 Yuki TAKAHASHI NGM Mobile Forward Racing FTR 260.4 13’57.836 12’21.045 / 12’00.922

GP Valencie – Moto3 – Warm-up

Jezdec Tým Motocykl Rychlost km/h Čas Ztráta
1 Sandro CORTESE Red Bull KTM Ajo KTM 217.6 1’41.807
2 Jonas FOLGER Mapfre Aspar Team Moto3 Kalex KTM 217.8 1’42.072 0.265 / 0.265
3 Miguel OLIVEIRA Estrella Galicia 0,0 Suter Honda 218.3 1’42.361 0.554 / 0.289
4 Alessandro TONUCCI Team Italia FMI FTR Honda 218.6 1’42.472 0.665 / 0.111
5 Efren VAZQUEZ JHK t-shirt Laglisse FTR Honda 214.9 1’42.562 0.755 / 0.090
6 Niccolò ANTONELLI San Carlo Gresini Moto3 FTR Honda 216.7 1’42.608 0.801 / 0.046
7 Danny KENT Red Bull KTM Ajo KTM 221.6 1’42.784 0.977 / 0.176
8 Romano FENATI Team Italia FMI FTR Honda 216.7 1’42.975 1.168 / 0.191
9 Maverick VIÑALES Blusens Avintia FTR Honda 213.8 1’42.983 1.176 / 0.008
10 Zulfahmi KHAIRUDDIN AirAsia-Sic-Ajo KTM 220.7 1’42.996 1.189 / 0.013
11 Isaac VIÑALES Ongetta-Centro Seta FTR Honda 214.3 1’43.059 1.252 / 0.063
12 Alex MARQUEZ Ambrogio Next Racing Suter Honda 218.2 1’43.100 1.293 / 0.041
13 Adrian MARTIN JHK t-shirt Laglisse FTR Honda 213.2 1’43.132 1.325 / 0.032
14 Niklas AJO TT Motion Events Racing KTM 220.1 1’43.165 1.358 / 0.033
15 Louis ROSSI Racing Team Germany FTR Honda 212.8 1’43.214 1.407 / 0.049
16 Alex RINS Estrella Galicia 0,0 Suter Honda 218.6 1’43.226 1.419 / 0.012
17 Hector FAUBEL Andalucia JHK t-shirt Laglisse FTR Honda 215.8 1’43.261 1.454 / 0.035
18 Luis SALOM RW Racing GP Kalex KTM 217.3 1’43.284 1.477 / 0.023
19 Alan TECHER Technomag-CIP-TSR TSR Honda 215.6 1’43.738 1.931 / 0.454
20 Arthur SISSIS Red Bull KTM Ajo KTM 220.5 1’43.886 2.079 / 0.148
21 Jakub KORNFEIL Redox-Ongetta-Centro Seta FTR Honda 214.4 1’43.935 2.128 / 0.049
22 Jack MILLER Caretta Technology Honda 212.6 1’44.066 2.259 / 0.131
23 Toni FINSTERBUSCH Racing Team Germany Honda 210.6 1’44.126 2.319 / 0.060
24 Danny WEBB Mahindra Racing Mahindra 210.3 1’44.337 2.530 / 0.211
25 Brad BINDER RW Racing GP Kalex KTM 220.6 1’44.463 2.656 / 0.126
26 Luca AMATO Mapfre Aspar Team Moto3 Kalex KTM 217.2 1’44.556 2.749 / 0.093
27 Juan Francisco GUEVARA Wild Wolf BST FTR Honda 204.5 1’44.693 2.886 / 0.137
28 John McPHEE Caretta Technology KRP Honda 214.9 1’44.831 3.024 / 0.138
29 Kenta FUJII Technomag-CIP-TSR TSR Honda 213.9 1’45.144 3.337 / 0.313
30 Philipp OETTL HP Moto Kalex Kalex KTM 215.4 1’45.264 3.457 / 0.120
31 Giulian PEDONE Ambrogio Next Racing Suter Honda 212.5 1’46.180 4.373 / 0.916
32 Josep RODRIGUEZ Moto FGR FGR Honda 216.2 1’46.880 5.073 / 0.700
33 Miroslav POPOV Mahindra Racing Mahindra 203.7 1’47.012 5.205 / 0.132
34 Armando PONTONE IodaRacing Project Ioda 210.8 1’47.021 5.214 / 0.009
35 Luigi MORCIANO Ioda Team Italia Ioda 210.2 1’47.385 5.578 / 0.364