V předvečer prvních oficiálních MotoGP testů v sezóně 2013 začínajících v úterý v Malajsii, zažili týmy CRT, které chtěly využít svého práva 2 testovacích dnů navíc jeden frustrující den na Sepang International Circuit. Celá řada problémů těchto týmů způsobila, že akce na okruhu bylo k vidění pomálu.

NGM Forward Racing Team MotoGPNews.cz

NGM Forward Racing Team MotoGPNews.cz

Colin Edwards a Claudio Corti z NGM Forward Racing, Danilo Petrucci a Lukáš Pešek z týmu Came IODA Racing,  Héctor Barberá a Hiroshi Aoyama z Avintia Blusens ti všichni dorazili do Sepangu připravení využít dva dny navíc, na něž mají nárok týmy pracující s ECU systémem Magneti Marelli. Pro většinu jezdců to však byl den plný frustrace.

Came Ioda Racing MotoGPNews.cz

Came Ioda Racing MotoGPNews.cz

Danilo Petrucci byl první na dráze. Začátek testu byl naplánován hned po ranní rozpravě a běžely od 10:00 do 18:00 hodin místního času. Ital mohl pro testování nového balíku elektroniky využít  27 kol.

Avintia Blusens strávil většinu dne řešením problémů s kabeláží.Odpoledne,téměř 5 hodin od začátku testů mohl konečně na trať vyrazit Héctor Barberá, ale další problémy s FTR Kawasaki již po 4 kolech zapříčinily Španělův návrat do boxů.  Týmový kolega Hiroshi Aoyama stihl asi půl hodiny před koncem testů odjezdit 9 kol, aby ověřil stav zápěstí, které si zlomil před dvěma týdny při pádu na motocrossu. Japonec po sesednutí z motocyklu cítil bolesti a svůj stav bude znovu posuzovat zítra dopoledne.

V týmu NGM Forward Racing ještě v odpoledních hodinách sestavovali motocykl poté, co jim nebyly všechny díly dodány včas. Díky tomu nebyly schopni svůj bike sestavit ve vlastní dílně ještě před testy. Edwards a Corti tak směli po celý den postávat okolo a sledovat jak tým dokončuje práce. Pro Cortiho již bylo příliš pozdě na to, aby se ještě před závěrečnou rozpravou  dostal na okruh a týmový kolega Edwards v posledních pěti minutách testovacího dne zvládl pouze jedno kolo.

Všech  šest jezdců zítra čeká jeden extra testovací den na exkluzívním Sepang International Circuit. V úterý již dorazí zbývající týmy MotoGP.