Skvělé osmé místo, které si zajistil časem 1:49,777, obsadil český motocyklový závodník Karel Abraham v kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie. Do závodu na španělském okruhu ležícím nedaleko Alcanizu tak odstartuje ze třetí řady.

„S výsledkem kvalifikace jsem velice spokojený,“ řekl Karel Abraham po skončení kvalifikací. Při ranním tréninku, který byl prodloužen z původních pětačtyřiceti na pětasedmdesát minut, kvůli zrušení pátečních tréninků, zajel Karel Abraham 25 kol s nejlepším časem 1:51,026. Abaja tak zrychlil o 2,132s oproti včerejšku.

„Podmínky na trati byly úplně jiné. Proto jsem zrychlil nejenom já, ale i ostatní jezdci. Můj čas mohl být ještě lepší, ale ve svém nejrychlejším kole jsem udělal jednou nebo dvě nepatrné chyby, které mě trochu zpomalily,“ dodal Karel Abraham. Devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho testujícího motocykl Ducati Desmosedici GP11.1 s hliníkovým rámem porazil o 0,183 sekundy.

Na neděli hlásí meteorologové déšt, který by měl dorazit ve večerních hodinách. „Uvidíme, jak se tím změní podmínky na trati,“ dodal Abaja.