Karel Abraham si v americkém Indianapolis dojel pro nejlepší výkon v letošní sezoně. Před domácí Velkou cenou České republiky si připisuje body za osmé místo.

Abaja byl se svým výkonem spokojený, i když se mu start do závodu příliš nepovedl: “Výsledek je určitě skvělý, na druhou stranu musím přiznat, že mohl být ještě lepší. Moc se mi nepovedl start, dokonce jsme se tam s někým požduchali.”

Karlovi k osmému místu pomohla i porucha na Spiesově motocyklu, kterému prakticky shořel motor: “Zůstal jsem za Eliasem, který jede na Barberově Ducati. Dlouho se mi ho nedařilo předjet, ale pak paradoxně pomohla hodně nepříjemná situace po Spiesově poruše motorky. Na dráze zůstal oblak dýmu a do první zatáčky jsme najížděli v podstatě poslepu. Elias tam vyjel ven a na trať se vrátil až za mnou.”

Kája se ale nevzdával a postupně se dotáhl na soupeře jedoucí na speciálech CRT, Hernandeze a Espargara: “Hernandeze a Espargara se mi podařilo předjet docela rychle a v půli závodu jsem začal dotahovat i Valentina. V druhé půlce závodu jsme ale jezdili v podstatě stejné časy, trochu mi začal klouzat předek a nechtěl jsem riskovat za každou cenu.“

„Chci poděkovat všem, kteří mi drželi palce, hodně mě potěšilo, kolik lidí mě a lidem z týmu gratulovalo.” Dodal spokojený Abraham.  

Karel Abraham

Karel Abraham


Zdroj: www.karelabraham.com