Smůla provázela Karla Abrahama na okruhu Sachsenring během třetího měřeného tréninku a kvalifikace, v níž český motocyklový závodník dvakrát upadl a časem 1:23,164 si zajistil třinácté místo. Do závodu tak odstartuje až z páté řady.
„Jsem zklamaný, protože vím, že jsme měli na víc,“ přiznal český motocyklový závodník po návratu do garáže týmu Cardion AB Motoracing, kde mezitím mechanici opravovali motocykl Ducati Desmosedici GP11.
Potíže Abrahama pronásledovaly už od dopoledne, kdy se potýkal s nedostatečnou přilnavostí předního kola. „Bohužel jsme si stejný problém odnesli i do odpolední kvalifikace. Zkoušeli jsme různá nastavení, ale s tímto problémem se těžko něco dělá. Jediná šance vyzkoušet, jestli nové nastavení pomohlo, je jet úplně stejně na hraně jako předtím a čekat, co se stane,“ popsal Abraham.
V kvalifikaci jej přední kolo motocyklu zradilo hned dvakrát, nejlepší čas 1:23,164 tak český jezdec zajel už ve třetím kole. Druhý pád jej postihl až v samotném závěru kvalifikace. „Oba pády byly zbytečné,“ uznal jednadvacetiletý jezdec. „Je to škoda, protože jsme jimi ztratili hodně času.“
„Na nastavení motocyklu jsme několikrát udělali výrazné úpravy, ale ani ty nepomohly,“ posteskl si Karel Abraham, jenž na nejrychlejšího jezdce Caseyho Stonera sice ztratil 1,483 sekundy, ovšem devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho porazil 0,156 sekundy. Mechaniky nyní čeká práce na opravě obou Abrahamových motocyklů, tak aby byly připraveny na zítřejší závod.
„Zítra zkusíme udělat několik změn a uvidíme,“ dodal český motocyklový závodník a naznačil tak své cíle pro zítřejší závod, který od 13:40 vysílají televizní stanice Nova a Nova Sport.