Při pátečních trénincích došlo k paradoxní situaci, kdy byl odpolední trénink z důvodů výpadků proudu odložen. Karel Abraham z týmu AB Cardion Motoracing tak měl možnost absolvovat pouze jeden trénink, kde zajel patnácté místo.

„Výsledek tréninku je pro nás celkem dobrý vzhledem k tomu, že jsme se potýkali s problémy s elektronikou,“ řekl český motocyklový závodník. Mechanikům se sice povedlo problém s elektrikou odstranit, ale Karel Abraham již neměl dostatek času a tak stihl zajet pouze jedno kolo. Se zajetým časem 1:53,158s získat patnácté místo, kdy na nejrychlejšího Daniho Pedrosu ztratil 2,877 vteřiny. „Nestihli jsme ani vyzkoušet tvrdou směs pneumatik, protože jsem v prvním tréninku jel pouze na měkkých pneumatikách,“ dodal Abaja, který na své Ducati GP11 stihl zajet 17 kol.

Karel Abraham

Karel Abraham

Odpoledne se ale začaly dít divy. Závod stopětadvacítek byl odložen pro výpadky elektřiny a nakonec odstartoval s několika minutovým zpožděním. Poté se ale problémy zhoršili a bez proudu byl téměř celý okruh. Tréninky kubatury MotoGP i Moto2 pak byly pro technické problémy zrušeny. „Podmínky, které zde panují odpoledne, jsou úplně jiné. Proto mě mrzí, že byl trénink přeložen,“ konstatoval Karel Abraham.

Vedení šampionátu rozhodlo, že se sobotní dopolední tréninky prodlouží, aby se jezdcům nahradil ztracený čas. Jezdci MotoGP tak znovu vyjedou na trať v 9:35 a na trati budou mít prostor celých 75 minut. „Spojení tréninků nám moc nepomůže, protože se za takových podmínek trénuje špatně a většinou se ani nestihne nic velkého změnit,“ dodal ale Karel Abraham.

Zdroj: www.karelabraham.cz