Český závodník Karel Abraham se již pilně připravuje na nadcházející sezonu královské kubatury MotoGP, kde jej čeká již za měsíc závodní premiéra na speciálu Ducati Desmosedici GP11 v barvách brněnského týmu AB Cardion.

Karel má za sebou už dva úspěšné testy, ten první proběhl po skončení loňské sezony na okruhu Ricarda Torma ve Valencii a ten druhý se odehrál na malajském okruhu Sepang minulý týden. Jednadvacetiletý student práv si mezi světovou elitou nevedl vůbec špatně a za tři testovací dny zaznamenal patnáctý nejrychlejší čas. I přestože časy nebyly v tomto testu prioritou, vítěz loňského závodu Moto2 ve Valencii ztratil na nejrychlejšího jezdce testu pouze 1,888 sekundy. S tímto výsledkem byl samotný jezdec i jeho tým nadmíru spokojený.

„Během tohoto testu jsme se zaměřovali především na práci s přední a zadní pneumatikou. Také jsme řešili chování předku a zadku motocyklu v zatáčkách. Měli jsme podobné problémy jako tovární jezdci Valentino Rossi a Nicky Hayden, motorka byla neklidná a v některých částech okruhu nás trápily vibrace. Na začátku testu se nám hodně chvěl předek motocyklu a zároveň nám klouzalo zadní kolo, takže především na těchto problémech jsme celé tři dny pracovali,“ prozradil Abaja náplň práce Malajského testu.

Poté Karel hovořil o tom, jak si postupně zvyká na motocykl MotoGP: „Myslím si, že se učím celkem dobře. Je to hodně náročná motorka na řízení, protože má brutální výkon a na to nejsem zvyklý. Ale myslím si, že po dalších dvou testech si na sílu motoru zvyknu. U stroje MotoGP musíte volit zcela jinou stoupu, než třeba na motodvojce nebo dvěstěpadesátce. Musím se učit kompletně nový jezdecký styl a to bude ještě nějaký čas trvat.“

S výsledkem testu byl spokojený i šéfmechanik týmu AB Cardion Ital Marco Grana.

„Dnes nám šlo opravdu o dosažení co nejlepšího času. Stále pracujeme i na motocyklu, ukázalo se, že obzvláště na tomto okruhu a za těchto podmínek je to nesmírně důležité,“ řekl Grana.

Další test se uskuteční od 22. do 24. února znovu v Malajsii.