Dvanácté místo obsadil český motocyklový závodník Karel Abraham v napínavém závodě na okruhu Sachsenring, kterým vyvrcholila Velká cena Německa.
Karel Abraham startoval po dvou pádech ve kvalifikaci až z třináctého místa. Po startu se propadl až na předposlední šestnáctou pozici, poté co vyjel z trati Hector Barbera, posunul se na patnácté místo.
Pak ovšem Abraham zahájil stíhací jízdu a postupně se propracovával startovním polem. V sedmém kole předjel Toniho Eliase a zanedlouho se dostal i před Hiroshiho Aoyamu. Poté začal český závodník stahovat náskok dvojice Randy de Puniet – Cal Crutchlow. Oba jezdce pak předjel jediným manévrem. „Crutchlow udělal chybu, takže se mi podařilo je oba po vnitřní straně předjet,“ popsal Abraham výborný manévr, díky kterému se posunul na jedenácté místo.
Na českého závodníka se však už v tu chvíli dotáhl Hector Barbera a čtyři kola před koncem Abrahama ve vedení skupiny vystřídal. V souboji se španělským jezdcem Abraham zaostal o 0,204 vteřiny a do cíle dojel na dvanáctém místě. „V posledním kole jsem se držel za Hectorem Barberou a chtěl jsem ho předjet, což se mi podařilo. V zatáčce, ve které jsem včera spadl a měl jsem tudíž strach do ní najet tak rychle, jako on, mě však předjel zpět,“ nastínil Karel Abraham.
„Na to, jaké jsme měli problémy, jsem s výsledkem spokojený,“ připomněl český závodník dva sobotní pády v kvalifikaci. Mechanici až do noci pracovali na obou Abrahamových Ducati a nastavení měnili ještě v ranním warm-upu. „Na nastavení motocyklu jsem si tak zvykal teprve během závodu, proto jsem postupně zrychloval,“ podotkl Karel Abraham, jenž svůj nejrychlejší čas 1:22,897 zajel ve 23 z 30 kol.
S jedenačtyřiceti body patří Abrahamovi v průběžném pořadí mistrovství světa silničních motocyklu dvanácté místo.
Tým Cardion AB Motoracing nyní odcestuje do zámoří, kde se již o příštím víkendu uskuteční Velká cena USA. Jede se na proslulém okruhu Laguna Seca a pro Abrahama to bude jeho premiérová jízda na této trati. Velká cena USA je totiž vypsána jen pro královskou kubaturu MotoGP, nižší kubatury mají nyní čtyřtýdenní volno. „Od jiných jezdců jsem slyšel, že je na trati hodně těžké závodit. Nicméně jsem se byl v Monterey několikrát podívat a musím říct, že se mi trať líbí, takže se na Velkou cenu USA těším,“ dodal Karel Abraham. Ze Spojených států se tým přesune do Brna, kde se přesně za čtyři týdny koná Cardion ab Grand Prix České republiky.