Premiéru před domácím publikem v královské kubatuře MotoGP má před sebou český motocyklový závodník Karel Abraham. Jezdec týmu Cardion AB Motoracing do druhé poloviny sezony v nejprestižnějším světovém motocyklovém šampionátu vstupuje na průběžném dvanáctém místě celkového pořadí.

Karel Abraham, který do šampionátu přestoupil z kubatury Moto2, kromě dvou nedokončených závodů vždy bodoval a celkem čtyřikrát se probojoval do elitní desítky. Nejlepším umístěním jsou dvě sedmá místa ze španělského Jerezu a britského Silverstone. „Musím přiznat, že kdyby mi na začátku sezony někdo předpovídal takové výsledky, byl bych za to vděčný. Ale teď víme, že máme na víc,“ konstatoval jezdec.

Svůj motocykl Ducati Desmosedici GP11 Abraham na domácí trati vyzkouší poprvé. „I když je to moje „domácí“ trať, nemám žádnou možnost na ní trénovat v průběhu sezony. Motorka byla naposledy v České republice v době, kdy na dráze ležel sníh,“ podotkl český závodník. Na premiéru na brněnské trati se těší. „Zatím mám takovou zkušenost, že na motorce MotoGP jsou okruhy úplně jiné než v Moto2. Takže jsem na Brno zvědavý. Mému stylu vyhovuje, má docela rychlé zatáčky, žádné šikany.

Karel Abraham

Karel Abaja Abraham

Hodně jezdců má s Brnem problém, protože je kopcovité, ale mně se to líbí. I když je to náročné na nastavení motorky i zkušenosti jezdce,“ konstatoval Abraham.

V průběhu sezony Abraham výrazně zlepšil především své časy z kvalifikací. „Mojí slabinou pořád zůstává start a první dvě kola. Věřím, že pokud s tím dokážu něco udělat, můžu bojovat s jezdci, kteří jezdí pravidelně v první desítce,“ uvedl jezdec.

Páteční a sobotní program absolvuje Karel Abraham s motocyklem ve stejné barvě, jakou používá při všech ostatních závodech. Do nedělního závodu ale vyjede s kapotáží v bílém designu. Sněhobílá bude i jeho kombinéza. „Myslíme si, že start prvního českého závodníka v MotoGP na domácí trati je výjimečná událost a alespoň takto na ni chceme upozornit,“ podotkl otec jezdce a manažer týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham st.

Příležitost setkat se s Karlem Abrahamem budou mít fanoušci mistrovství světa silničních motocyklů již ve čtvrtek, kdy se v brněnském obchodním centru Olympia uskuteční od 17:15 autogramiáda jezdců.

Zdroj: www.karelabraham.com