Tým San Carlo Gresini a bývalý jezdec Suzuki, Álvaro Bautista, se během testování ve Valencii dohodli a Španěl bude v příštím roce sedlat litrovou Hondu RC213V v bílo červených barvách.

Ve středu ráno oznámil tým Rizla Suzuki, že se po dvou letech loučí s Álvaro Bautistou. Celý tým Rizla se nechal slyšet, že přeje Španělovi to nejlepší v jeho další kariéře i soukromém životě. Zároveň mu děkují za dva roky tvrdé práce a loajality, které týmu věnoval.

Álvaro Bautista

Álvaro Bautista pojede za Gresiniho

Sám Bautista k odchodu smutně dodal: “Je to pro mě smutná chvíle odcházet od Suzuki po dvou skvělých letech. Pracovat v tomhle týmu pro mě bylo super, hodně jsem se ode všech naučil. Fantastická zkušenost, byli jsme jako jedna velká rodina! Každému člověku z týmu bych rád poděkoval, občas to bylo těžké, ale nikdo z nich nepolevil a já jsem vždycky cítil tu důvěru a podporu. Neopouštím tým, ale spíše kamarády, kteří mi zůstanou na dlouhou dobu.”

Španělský jezdec se ale vzápětí dohodl s Fausto Gresinim, šéfem týmu San Carlo Honda Gresini, o spolupráci na příští sezónu 2012. Bautista se tak připojil k týmu a již ve středu testoval Hondu RC212V (800ccm) Hiroshi Aoyamy.

Fausto Gresini k přestupu Bautisty řekl: „Jsem rád, že to bude Álvaro Bautista, kdo se na příští sezónu přidá k našemu týmu a pojede na nové Hondě RC213V. Álvaro je velmi rychlý a já si ho vážím i jako člověka.“

Zatím ale není jisté, zda Bautista dostane tovární motocykl.