Italská Ducati dnes oznámila podepsání dvouletého kontraktu s italským jezdcem, Andreou Doviziosem, který tak vyplní prázdné místo po odchodu Valentina Rossiho zpět k Yamaze.

Andrea Dovizioso, který je v současnosti na šestém průběžném místě v šampionátu, doplní prázdné místo v továrním týmu Ducati vedle Nicky Haydena. Oba jezdci se budou nadále podílet na vývoji motocyklu Desmosedici a zároveň pokračovat s italským výrobcem v šampionátu MotoGP, kterým je Ducati součástí od roku 2003.

“Kontrakt s Doviziosem potvrzuje zájem Ducati o závodění, což je aktivní součástí dědictví a DNA Ducati.” řekl prezident Gabriele Del Torchio.

“S velkým potěšením u nás vítám Andreu jako součást našeho úsilí o konfrontaci s ostatními v MotoGP. Společně s Nicky Haydenem, se kterým jsme nedávno prodloužili kontrakt, jsme si jisti, že budeme schopni pokračovat ve vývoji a získávat výsledky a odměny, které nám splatí vynaložené úsilí a víra partnerů, sponzorů a fanoušků, kteří ji nepřestali dávat najevo.”

“Andreův cit pro techniku a jezdecké schopnosti jsou nesmírně cenné, stejně tak, jako jeho talent a odhodlání,” dodal generální manažer Ducati Corse, Filippo Preziosi.

“To, že víme, že bude součástí našeho týmu a že se můžeme spolehnout na jeho spolupráci, nás žene ve vývoji kupředu. Jsem potěšen, že si vybral právě náš tým. On sám si je vědom práce, která ho čeká, ale přistupuje k ní s nadšením a důvěrou, což jsou základní předpoklady k úspěchu v tomto šampionátu.”  Dodal Preziosi.

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso