Španělský závodník Alvaro Bautista podstoupil v úterý v jedné z madridských nemocnic další lékařskou prohlídku, které potvrdila zlepšující se stav zraněné nohy. Podle rentgenových snímků se Bautistova noha dobře uzdravuje a Alvaro by zanedlouho mohl postupně zahájit trénink a jeho start v příštím závodě MotoGP na portugalském okruhu Estoril by byl reálný.

„Dívali jsme se na rentgenové snímky, které lékaři udělali v úterý ráno a vše nasvědčuje tomu, že moje kost v noze srůstá dobře a je zde mnohem menší riziko, než před několika dny. Máme za sebou první fázi rehabilitačního procesu, což znamená, že bych už mohl začít postupně vyvíjet tlak na nohu a začít v ní znovu získávat sílu, kterou jsem ztratil. Také musím omezit strach, který mám z pohybu s operovanou nohou. Brzy zahájím trénink a chci být fit co nejdříve to půjde,“ řekl Bautista.

Nyní Alvara čekají rehabilitační cvičení a Bautista se bude snažit, aby byl připraven do dalšího závodu v Estorilu, který startuje poslední víkend v dubnu.

„Stále mi do portugalské Grand Prix zbývají dva týdny, takže se potřebuji připravit, abych se mohl vrátit do sedla motorky. Doktoři říkali, že vše postupuje rychle a to je pro mne dobrý zpráva. Budu tvrdě trénovat, abych znovu získal sílu, kterou potřebuji pro závody. Před odjezdem do Estorilu mne čeká další prohlídka a tam se rozhodne, jestli budu moci závodit, ale já pro to udělám vše. Nejsem ve stoprocentním stavu, ale já nemyslím na nic jiného, než na návrat do sedla motocyklu v Estorilu,“ dodal Bautista.