Tovární jezdec Yamahy, Ben Spies, nastoupil na legendární trať v Indianapolis nejlépe jak mohl. V ranním tréninku zajel nejrychlejší čas a potěšil tak své domácí fanoušky časem 1’43.260s. Odpoledne bylo vidět, že se přilnavost pneumatik hodně zlepšila a Ben Spies dokázal ze svého častu urvat další dvě a půl vteřiny. Jeho výsledný a celkem druhý nejrychlejší čas byl 1’40.918s.

Jorge Lorenzo měl v prvním tréninku problémy s přilnavostí na novém povrchu, který byl letos položen. Do odpoledne se ale trať o hodně zlepšila a Lorenzo se tak posunul do první trojky, ikdyž nakonec skončil na čtvrté pozici se ztrátou 0.737s na první místo.

Ben Spies: “Teď se cítím o hodně lépe, ale jakmile slezu z motorky, tak cítím bolest a to je dost frustrující. Dnes to byl dobrý start. Čekal jsem, jestli zůstane povrch stejný jako při první tréninku, ale odpoledne se to o hodně zlepšilo. Podařilo se nám být mezi prvními třemi, což je naprosto skvělé. Zítra by měla být trať ještě lepší, takže doufáme, že se ještě zlepšíme. Uvidíme jak to půjde.”

Jorge Lorenzo: “Dnes jsem měl problémy s tím novým asfaltem. Ráno to nebylo vůbec dobré, ale druhý trénink se to zlepšilo a já jsem se začal cítit moc dobře. Na zadním kole už je to dobré, ale s tím předním ještě pořád problémy. Myslím si, že jsou části, kde se ještě můžeme o hodně zlepšit. Ben jede opravdu skvěle, to znamená, že se mohu blízko k němu. Zítra se pokusím, abych na tom byl stejně jako on.”

Ben Spies

Ben Spies