Tovární jezdec Yamahy, Ben Spies, před několika týdny přes internet vzkázal, že Yamahu opouští a nyní poodhaluje napjaté vztahy s Yamahou.

Spies byl novináři dotazován na míru frustrace hned potom, co musel při poslední Velké ceně odstoupit ze závodu pro poruchu motoru. “Frustrující to samozřejmě je, ale už toho bylo tolik, že si z toho nic nedělám. Prostě nevím, jak na to reagovat.” Uvedl Američan.

“V Mugellu jsme měli otravu jídlem, což nebyla příjemná zkušenost. Zkoušel jsem udělat všechno, co šlo, ale výsledek byl špatný. Někým z Yamahy mi bylo řečeno, že jestli nehodlám jet v Laguna Seca na 100%, tak ať se ani neukazuji” Pokračoval Spies.

“Přijeli jsme do Laguna Seca a já se snažil, co to šlo, ale měli jsme technické problémy. No a pak jsme přijeli sem, opět do toho dali všechno a tentokrát shořel motor. Já jsem ze sebe vydal 100%. Takže potom, co mi bylo řečeno po Mugellu a co se stalo v minulých dvou závodech si myslím, že to není fér.” Dodal Američan.

Ben odmítl říct, kdo byl autorem výroku. Na jeho adresu jen uvedl “Nechci říkat žádná jména, ale jo, byl to někdo zhora.”

Na otázku, zda nemá pocit, že mu Yamaha nedala dostatečnou podporu, odpověděl: “Ne, to bych neřekl. Můj tým je dobrý, to se ukázalo. Poslední dva víkendy byla dobrá i motorka. Já jen odmítám to, co mi bylo řečeno, potom, co jsme do toho letos dali.”

Ben Spies

Ben Spies

zdroj: www.crash.net