Tovární jezdec Yamahy, Ben Spies, předvedl velmi dobrý výkon, kdy vybojoval start do GP Aragonie ze třetí řady.

Ben Spies se během víkendu stále zlepšuje tak, jak se zlepšují podmínky s přilnavostí. I přes malou nehodu během prodlouženého tréninku si rodák z Texasu vyjel šestou startovní pozici se ztrátou 1.104s na vedoucího jezdce. Další krok v nastavení, který technici tovární Yamahy udělali během kvalifikací, mu pomohl získat třetí pozici se ztrátou 0.704s na nejrychlejšího jezdce.

Obhájce titulu mistra světa Jorge Lorenzo se nejdříve věnoval problému s přilnavostí pneumatik, aby pak mohl zajet čtvrté místo do startu nedělního závodu. Na Casey Stonera ztratil 0.819s. Rodák z motorky nebyl spokojen s výsledkem a on i celý jeho tým bude přes noc pracovat.

Ben Spies

Ben Spies

Ben Spies “Jsem štastný. Celý víkend byl pro mě moc dobrý. Dopoledne jsme měli drobné problémy, ale motorka funguje skvěle. Analyzovali jsme nějaká data a snažili se najít nějaký kompromis. Nakonec se nám to 30 minut před začátkem kvalifikací povedlo a se závodníma pneumatikama jsme patřili k třetím až čtvrtým nejrychlejším. Když jsme nasadili měkčí směs, tak jsem byl schopen bojovat o první řadu, což se mi povedlo. Celý tým odvedl velký kus práce, aby dostali motorku do současného stavu. Zítra se pokusíme získat pódiové umístění.”

Jorge Lorenzo “Loni se nám tu moc nedařilo a letos je to to samé, možná horší. Máme velké problémy s přilnavostí zadního kola. Zítra si myslím, že máme na to získat třetí místo na pódiu. Dlouhá rovinka pro nás není zrovna to nejlepší, ale v zatáčkách jsme také pomalejší než ostatní.  Musíme do zítra něco najít.”