Tovární tým Rizla Suzuki nedávno oznámil angažování amerického závodníka Johna Hopkinse na pozici oficiálního náhradníka současného jediného jezdce týmu Španěla Alvara Bautisty. Vzhledem k tomu, že Suzuki letos nasadí jen jeden motocykl k závodům MotoGP, mohla by se dostat v případě zranění Bautisty do velmi nepříjemné situace, protože jednotliví sponzoři požadují start v každém závodním víkendu.

Ihned po oznámení této informace během minulého týdne se začaly množit spekulace o případném nasazení Hopkinse do několika závodů letošní sezony, ke kterým by Hopper nastoupil na divokou kartu. Tuto možnost ale šéf továrního týmu pan Paul Denning vyloučil, protože by byl případný Hopkinsův start velmi nákladný. Továrna by musela dodat další motocykl a k němu i náhradní díly – to vše by bez štědrého sponzora nebylo možné.

„Zatím jsme nad touto variantou nepřemýšleli a ani nijak neuvažovali. Nikdy neříkej nikdy, jak pro Johna, tak i pro jiné jezdce. Ale byla by to hodně nákladná akce a bylo by potřeba zařídit milion různých věcí. Hlavním problémem by bylo získat další motocykl a potřebný materiál. Jednalo by se o hodně náročný projekt, ale nikdy nevíte, může přijít sponzor, který by tento projekt umožnil splnit,“ řekl Paul Denning.