Bezpečnostní ředitel MotoGP a bývalý pilot Loris Capirossi se během oficiálního testování v Brně svezl na několika motocyklech, aby vyzkoušel pocit jezdců a nové pneumatiky.

Velká část Capirossiho práce job je, být ve spojení se všemi jezdci MotoGP a brát v potaz všechny aspekty bezpečnosti, které se týkají motocyklu, tratě, pneumatik apod. Z těchto důvodů Ital v pondělí vyjel na trať s motocykly RC213V a FTR-Honda CRT týmu San Carlo Honda Gresini, Suter-BMW týmu NGM Mobile Forward Racing a BQR-FTR týmu Avintia Blusens.

Během svého soukromého testu byl Capirex potěšen výkonem a potenciálem CRT motocyklů. Nejvíce ale chválil pneumatiky Bridgestone, které se dramaticky zlepšily v ohřevu, což byl hlavní problém v loňské sezóně.

Loris Capirossi

Loris Capirossi

Loris Capirossi k testování dodal: “Prvně musím poděkovat všem, kteří mi umožnili tohle testování. Bylo to něco jako skvělý den s hračkami. Nejdříve jsem cestoval Gresiniho Hondu, která je neuvěřitelná. Nikdy předtím jsem čtyřtaktní Hondu netestoval a po roce, kdy jsem netrénoval je to prostě ohromné. Také jsem testoval motocykl BQR (Forward Racing), stejně jako Gresiniho CRT. A musím říct, že MotoGP speciál je na vysoké úrovni, i když CRT motocykly jsou také super a na jízdu velmi příjemné. Opravdu jsem si CRT užil.”

“Také musím poděkovat výrobci pneumatik Bridgestone. Přes zimu udělali opravdový kus práce, protože letos se pneumatiky snáze ohřívají. To je určitě dobré pro všechny jezdce.” pokračoval Capirex.