Mistrovství světa silničních motocyklů Moto GP se vrací do Španělska na okruh Motorland, kde se pojede čtrnáctý závod sezóny 2011. Závodní trať v Aragonii hostí prestižní šampionát teprve po druhé. Okruh byl navržen německým architektem Hermann Tilkem, který je znám jako odborník na závodní tratě po celém světě. Loňský rok se jezdci týmu Pramac Racing, Espargaro a Kallio, umístili na desátém a čtrnáctém místě. Letošní velká cena bude pro Lorise Capirossiho paradoxně první a poslední zkušeností s tímto okruhem, neboť loňský závod kvůli zranění zmeškal.

Loris Capirossi

Loris Capirossi

Loris Capirossi “V 38 letech a jen pár závodů před koncem kariéry, je vtipné o sobě přemýšlet jako o nováčkovi, ale tohle bude můj první závod na okruhu v Aragonii. Určitě to bude zajímavé si vyzkoušet novou trať, ale zároveň to cítím jako nevýhodu oproti ostatním jezdcům. Tak jako vždy do toho dám vše, chci skončit kariéru s úsměvem.”

Randy De Puniet “Pořád jsem trochu zklamaný kvůli té chybě v Misanu. Po dobrém závodu v Indianapolis jsem si myslel, že i v Itálii by se mi mohlo zadařit, ale prostě to nevyšlo. Musíme se teď zaměřit na rychlé nalezení správného nastavení pro závod v Aragonii. Tuhle trať mám rád, i když je komplikovaná a technická. Chci zajet dobrý výsledek.”