Colin Edwards, jezdec týmu Monster Yamaha Tech 3 se zotavuje ze zranění, které utrpěl při tragické nehodě, na jejíž následky zemřel italský závodník Marco Simoncelli. Nicméně při posledním závodu MotoGP letošní sezóny bude chybět, protože ho čeká operace levé ruky. Nahradí ho Josh Hayes, šampión Americké série Superbiků.

Edwards byl ve středu vyšetřen v universitní nemocnici v Houstonu, kde mu potvrdili mnohočetné zlomeniny kosti, která spojuje rameno a loket. Došlo také k poškození chrupavky, které si vyžádá operaci, kterou Edwards podstoupí v úterý 1. listopadu. Z těch to důvodů se nemůže zúčastnit posledního závodu ve Valencii, které mělo být současně jeho posledním závodem v týmu Yamaha Tech 3, jehož členem byl od roku 2005.

Colin Edwards

Colin Edwards

Na místo Colina Edwardse byl povolán Josh Hayes, dvojnásobný šampión Amerických Superbiků.  Hayes tak doplní Cal Crutchlowa již v pátek při prvních trénincích před Velkou cenou Valencie.

“Prvně bych rád poděkoval všem, kteří mi posílaly od neděle povzbuzující zprávy. Podpora a láska byla naprosto neuvěřitelná, což pro mne bylo v tyto těžké chvíle naprosto úžasné. Mé srdce je s rodinou a kamarády Marca, bude mi hrozně chybět, tak jako celému MotoGP. Sledoval jsem Marcův pohřeb a je mi líto, že jsem tam nemohl být. Moc jsem chtěl jet, ale má zranění mi znemožnila cestování. Vím, že Valentino mluvil s Marcovou rodinou i za mne, za což mu děkuji. Také bych se rád účastnil závodu ve Valencii, abych podpořil MotoGP, ale bohužel to není možné, protože v úterý budu operován,” dodal Colin Edwards.