Casey Stoner

Australan Casey Stoner

Indianapolis Motor Speedway, slavný závodní okruh, hostí tento víkend dvanáctý závod šampionátu MotoGP. Ve čtvrtek se některé hvězdy královské kubatury sešli na tiskové konferenci.

Současní lídr šampionátu, australan Casey Stoner, zatím vede tabulku s náskokem 32 bodů. Zvýšil tak bodovou propast mezi druhým Lorenzem díky svému vítězství v minulém závodu v Brně. Je to jeho šesté vítězství v této sezóně.

“Máme za sebou pár tvrdých závodních víkendů, kde se nám nakonec podařilo vše dotáhnout do správného cíle a to nás dovedlo na přední příčky. Určitě jsme se sem přijeli ve větší pohodě. Pokud se nám podaří dobře nastavit motocykl na malinko větší rychlost, pak to bude pohodlnější. Je to velmi náročná trať. Musí se tu brzdit jinak a i na nájezdech a výjezdech ze zatáček jsou tu celkem obtížné sekce, na které si jezdec musí troufnout. Těším na to, až vezmu svou Hondu na trať.” Uvedl Stoner.

“V minulosti se mi zde vedlo docela dobře. Dokázal jsem zde zajet pole position a dokonce i vyhrát. Závod v loňské sezóně byl pro mě naprosto skvělý. Věřím, že i letos to bude skvělý víkend i závod.  Každý týden se cítím lépe a lépe. Rameno se pomalu dostává do dobré formy. Pořád to není takové, jako předtím než jsem si zlomil klíční kost, ale o víkendu se na motorce budu cítit dobře.” Nechal se slyšet Dani Pedrosa – týmový kolega Stonera.

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa

Ben Spies z továrního týmu Yamahy má na Indy zvláštní vzpomínky. Loni se mu povedlo zajet pole position, která byla současně první a zatím poslední v jeho MotoGP kariéře. Závod pak skončil na druhém místě.

“Indy je velký závod a navíc je to můj domácí závod, takže tu budu mít podporu domácích fanoušků, rodiny a přátel. Pro tento víkend máme nějaké nové věci na motorku, takže doufáme, že se na tom budeme o něco lépe.”  řekl Spies.

Spies doufá, že se zlepší jeho fyzická kondice mu dovolí závodit bez omezení. Pořád má problémy s bolestí pravé ruky, která vystřeluje až do krku.

“Je to strašně flustrující, když nevíte, jaké to bude. Minulý víkend jsme udělali všechno co jsme mohli. Sem jedu s tím, že vím, že nejsem ve 100% kondici a to je hrozný pocit. Každopádně mě to nezastaví, tak jako v Brně, do toho dát všechno!” Dodal Spies.

Ben Spies

Ben Spies

Další krajan, američan Nicky Hayden, je dalším, kdo doufá v dobrý výsledek. V Indy už si na pódium stoupl dvakrát a také by mu mohlo pomoci to, že si již o letní přestávce zkusil zrenovovanou trať při testech Ducati 1198SP.

Nicky Hayden: “Ten nový povrch je o dost hladší a není tak nejednotný, jak tomu bylo dříve. Nyní je od 5 zatáčky až do cíle jeden asfalt, takže až se v pátek vydáme na trať, uvidíme, jak rychlí budeme. Člověk nikdy neví, co ten nový povrch udělá s pneumatikama. Jestli se budou sjíždět více či méně. Každopádně, asfalt je hladký jako tráva, takže si nemyslím, že by zde měly být nějaké problémy s rychle se sjíždějícími pneumatikami.” 

Jak už jsme vás informovali, Nicky Hayden bude v Indianapolis sedlat motocykl Ducati Desmosedici GP11.1, stejně jako jeho týmový kolega ital Valentino Rossi.

“Měl jsem možnost testovat motocykl v Brně celý den. Motorka byla více konzistentní a také rychlejší, než ta stará při nedělním závodu. Ducati proto patří mé díky za to, že mi motocykl poskatly. Určitě je to krok kupředu. Má několik výhod, takže doufám, že to dokážu a dojedu pro dobrý výsledek!” Dodal Hayden.

Nicky Hayden

Nicky Hayden

Posledním hostem čtvrteční tiskové konference byl ital Marco Simoncelli jezdící za barvy San Carlo Honda Gresini.

“Celou sezónu se snažím dostat na pódium a konečně se mi to povedlo při minulém závodě v Brně. Teď jenom doufám, že to tak bude i v budoucnu. Po celou sezónu jsem v trénincích ukazoval dobrou rychlost a teď doufám, že ji ukážu i v závodě. Myslím si, že mám větší potenciál než být osmý v šampionátu. Do konce sezóny udělám všechno proto, abych svou pozici vylepšil.” Dodal Marco.

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli