Grand Prix Australie byla ovlivněna velkou nepřízní počasí a s tím spojenými incidenty. Jezdci na tovární Ducati, Valentino Rossi a Nicky Hayden, zaznamenali celkem pozitivní start do závodu, kdy se Nicky držel na druhém místě a Rossi se probojoval ze čtvrté řady až na páté místo, kde ho vzápětí zradila přilnavost předního kola a následoval pád. Nicky se postupně propadl z druhého na šesté místo a v momentě, kdy začalo pršet, zajel do boxů pro mokré pneumatiky a cílem projel jako sedmý.

Nicky Hayden a Valentino Rossi

Nicky Hayden a Valentino Rossi

Nicky Hayden: “Dnešní podmínky byly opravdu hrozné, na každé části trati foukal vítr jinak a do toho chvíli pršelo a chvíli ne. Můj start nebyl úplně nejlepší, ale všichni okolo odstartovali ještě hůř. Měl jsem dobrou pozici, ale zadní kolo vůbec nedrželo, snažil jsem se co to šlo, ale před ostatními se to udržet nedalo. Nakonec jsem tu zadní gumu úplně zničil a jen jsem se snažil vydržet do cíle, jak jsem trochu přidal, tak se to hrozně klouzalo. Když jsem viděl, jak upadl Bautista, tak jsem se rozhodl zajet do boxů a vyměnit si motocykl. Je to další sedmá pozice, ale tentokrát jsem byl tak vysoko, jak nikdy předtím. Na některých částech, jako třeba šestá zatáčka, jsem se cítil opravdu dobře a motorka jela taky skvěle. V budoucnu se budeme snažit zaměřit právě na tyhle momenty.”

Valentino Rossi: “Ten pád byla obrovská smůla, protože jsem mohl dojet pátý. Po celkem vydařeném startu jsem ztratil trochu času na Nickyho a Bautistu, ale potom jsem se dostal do dobrého tempa a podařilo se mi je dojet a potom oba i předjet. Pak bohužel přišel pád, který jsem vůbec nečekal. Evidentně se nám i přes tu tvrdou práci nepodařilo tenhle problém vyřešit. Každopádně, stejně jako v Japonsku, jsme mohli získat dobré body, ale místo toho odjíždíme s nulou. No, co se dá dělat, pořád pracujeme a v příštích testech budeme muset vyzkoušet ještě spoustu věcí.”

Boxy tovární Ducati

Boxy tovární Ducati