Dani Pedrosa

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa ovládl kvalifikace před Grand Prix České Republiky v Brně a vyjel si tak pole position do startu nedělního závodu. Dani Pedrosa těsně porazil obhájce titulu Jorge Lorenza a úřadujícícho lídra šampionátu Casey Stonera, který odstartuje ze třetího místa.

Déšť a podmínky na trati změnily profil a tak byli jezdci pomalejší než v pátek. Prognózy na nedělní závod naznačují, že by počasí mohlo ještě promluvit do některého ze tří závodů.

Australan Casey Stoner nebyl zcela spokojen s tím, že jeho čas byl až třetí nejrychlejší. Na Daniho Pedrosu mu chybělo 0.269s. Australanova důvěra je možná trošku nalomena po pádu na mokré trati při sobotním dopoledním tréninku. Casey ví, že je ještě v neděli ráno potřeba provést nějaké úpravy na jeho RC121V, aby byl lépe připraven do závodu, který odstartuje ve 14 hodin.

Dani Pedrosa: “Je to moje první pole position letošní rok a vůbec po dlouhé době. Jsem za to opravdu šťastný. O tomto víkendu se nám opravdu daří. Motorka pracuje dobře a já se po fyzické stránce cítím dobře. Na motorce jsme změnili jen opravdu málo, což mě umožnilo se více koncentrovat na jízdu. Doufejme, že budeme zítra schopni držet krok a bojovat o dobrý výsledek. Toto je ta nejdůležitější věc, zůstat na zemi, neboť soupeři jsou blízko. Myslím, že ještě můžeme na Hondě změnit pár věcí, hlavně na podvozku, abychom měli lepší přilnavost, ikdyž si myslím, že déšť dnes ráno ovlivnil podmínky na trati, díky čemuž to byla velmi kluzká.”

Pedrosa a Stoner

Dani Pedrosa a Casey Stoner při tiskovce


Casey Stoner: “Po pátečních trénincích jsme doufali, že bychom mohli zlepšit pocit na motorce, ale díky ranním podmínkách na okruhu, nebylo možný použít nastavení, které jsme si přáli. Trénink také nevyšel moc dobře, když jsem ve velké rychlosti havaroval ve třetí zatáčce, když jsem ztratil nějaký čas také trochu sebevědomí. Odpoledne jsme pak začali dostávat trochu lepší zpětnou vazbu z motocyklu, ale potom všem se nám opravdu nepodařilo udělat krok dopředu a udělat výrazné zlepšení. Cítil jsem, že kvalifikace mohla být lepší, zajel jsem téměř stejný čas na starých i na nových pneumatikách, ale stejně máme ještě hodně práce. Jsme samozřejmě spokojení s první řadou, ale opravdu nejsme tam, kde bychom chtěli být a ještě je na motocyklu spousta práce. Na zítřek se těšíme a jsem si jist, že se nám podaří udělat nějaké změny, které povedou ke zlepšení času v nedělním závodě.”