První den závodního víkendu v rámci Grand Prix of Aragonie přinesl velmi nepříjemnou situaci v odpoledních hodinách, kdy na okruhu došlo ke kompletnímu výpadku elektřiny. Výsledek této situace má na svědomí, že druhé tréninky kubatur MotoGP a Moto2 byly zrušeny s tím, že sobotní dopolední třetí tréninky budou prodlouženy o 30 minut.

I přes zkrácený den je obhájce titulu mistra světa silničních motocyklů Jorge Lorenzo v dobré formě, kterou dokázal druhým nejrychlejším časem se ztrátou 0.449s na Dani Pedrosu. Týmovému kolegovi  Ben Spiesovi se také povedlo rychle najít dobré nastavení pro jeho Yamahu YZR-M1. Rodák z Texasu použil měkčí směs pneumatik a díky tomu skončil na jedenácté pozici. Tovární tým Yamahy se ale cítí pozitivně a od obou jezdců se čeká velká bitva.

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo “Dneska ráno jsme začali moc dobře, výsledný čas byl druhý nejrychlejší a na Daniho jsme ztratili jen 4 desetiny. Je moc brzy na to dělat nějaké závěry, protože trať je plná nečistot. Zítra se teprve ukáže, kdo je nejrychlejší. Jsme velice zklamaní z toho, co se tu stalo a že jsme neměli možnost nastoupit do druhého tréninku, alespoň že máme extra půl hodinu v sobotu ráno.”

Ben Spies “Vypadalo to s námi dobře, byli jsme třetí nejrychlejší, ale pak jsme se soustředili na nastavení a ne na změnu pneumatik. Vypadalo to, že všichni ostatní zkusili tvrdší směs a dařilo se jim o hodně lépe, takže to také vyzkoušíme. Vybrali jsme nastavení, které se zdá být nejlepší, i když výsledek první tréninku tomu moc neodpovídá. Sobota bude lepší. Ta situace odpoledne byla prostě strašná, není to ničí chyba, ale je to prostě frustrující.”