Tovární tým Ducati přijíždí na oblíbenou trať italského jezdce a devítinásobného mistra Valentina Rossiho, který zde pojede svůj 200. závod v královské kubatuře MotoGP. Podaří se mu prolomit neúspěch, který s Ducati prožívá?

Rossi v minulém závodu zažil velkou porážku, když skončil jako poslední jezdec před CRT prototypy. I přes tento neúspěch věří Ital v produktivní tréninky, které se pojedou již tento pátek a sobotu, kdy se s týmem vrátí k pozitivnímu nastavení z předešlého testování právě na trati v Jerezu. Valentino je se svými 6 vítězstvími tady v Jerezu neúspěšnějším jezdcem královské kubatury a tak doufá, že se mu podaří vylepšit 10. pozici z Kataru. Zároveň doufá, že už se nebude opakovat jeho pád z loňského závodu.

Vale je třetím jezdcem v 64 leté histori motocyklových závodu MotoGP, který dosáhl 200 startů v královské kubatuře. Vedle něho se to povedlo Alex Barrosovi a Loris Capirossimu.

Valentino Rossi: “Trať v Jerezu jsem měl vždycky moc rád a pochopitelně se musíme pokusit zlepšit výsledek z Kataru. Koncem třídenního testování v březnu tady v Jerezu, se nám povedlo najít dobré nastavení a tak máme základ pro tento závodí víkend. Klíčová bude práce během pátečních a sobotních tréninků.”

Valentino Rossi

Valentino Rossi