Před několika dny oznámil Repsol Honda, že do další sezóny nepočítá se svým třetím jezdcem Andrea Doviziosem. Ten dlouho nezůstal na ocet a dnes Tým Monster Yamaha Tech 3 s velkým nadšením oznámil, že s italský jezdec posílí v roce 2012 jejich řady.

Andrea Dovizioso ve svých 25 letech přichází do francouzského týmu Tech 3 se zkušenostmi, kdy od roku 2008, kdy debutoval v MotoGP, potvrzuje, že patří mezi přední jezdce šampionátu. V letošní sezóně vystoupal na stupně vítězů celkem pětkrát, z čehož čtyřikrát získal , druhé místo a v celkovém hodnocení je na třetím místě, kdy do konce sezóny zbývají tři závody. Dovizioso se tak přidá ke Crutchlowovi a společně vstoupí do tolik očekávané sezóny 2012, kdy se poprvé představí MotoGP speciály s litrovými motory .

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso “Jsem šťastný, že jsme tuhle dohodu s Tech 3 uzavřeli a rád bych tímto poděkoval manažeru Hervé Poncharalovi za tuhle možnost. Teším se na to, že budu součástí Herveho party a také, že budu mít za týmového kolegu Cala. Jsem si jistý, že to bude velmi motivující, vzrušující a zábavné. Teď, když už mám sezónu 2012 vyřešenou, se chci soustředit na dokončení této dobře rozjeté sezóny.”

Herve Poncharal (Manager
) “Jsem nadšený, že jezdec jako Dovizioso kývl na to se stát součástí týmu Tech 3 a jezdit na Yamaze. Bezesporu je to jeden z nejrychlejších jezdců na světě a všem dokazuje, že je schopný se utkávat o pódiové umístění. Jsem šťastný, že věří týmu Monster Yamaha Tech 3, že může posunout jeho kariéru o krok dále a nyní už se všichni těšíme na sezónu 2012. Jsem si jistý, že s Andreem a Calem budeme mít na startu tu nejsilnější dvojici a oba budou schopni ukázat potenciál nové litrové Yamahy.”