Španěl Jorge Lorenzo z továrního týmu Yamahy absolvoval úspěšnou 80 minutovou operaci, kdy mu byl rekonstruován jeden z prstů na levé ruce. V úterý odletěl do Barcelony, aby se mohl v klidu zotavovat. Tovární tým Yamahy potvrdil, že Jorge v Malajsii opravdu nenastoupí. Zároveň ohlásil, že nástup do posledního závodu ve Valencii je zatím nejistý, bude záležet na stavu jeho levé ruky.

“Casey měl naprosto skvělou sezónu s jen pár chybami,” řekl Jorge Lorenzo na konto nového šampióna Stonera.

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

“Celou sezónu byl velmi silný a podával konzistentní výkony, bylo velmi těžké ho porazit. Gratuluji mu, letos byl nejlepším jezdcem a titul si po právu zaslouží, je to pro něho obrovský úspěch, vždyť na tuhle sezónu měnil motorku. Hrozně rád bych s ním bojoval do samotného konce, možná do Valencie, ale ta nehoda v Austrálii to překazila, je to škoda.” dodal Lorenzo.

“Na celý tým jsem pyšný, na všechnu tu tvrdou práci, kterou do toho letos dali a odměnou je druhé místo v šampionátu. Teď už se ale musíme soustředit na novou sezónu a znovu tvrdě pracovat, abychom tentokrát vyhráli. Po té nehodě jsem se opravdu lekl, že už ten prst nebudu nikdy cítit, ale po té skvělé péči, které se mi dostalo, jsem byl ujištěn, že se ruka plně zotaví. To mi dává sílu a už se těším, až zase usednu na M1!” řekl na závěr Lorenzo.