Tým Ducati Marlboro se přesouvá na zrekonstruovaný okruh v Mugello, kde se v neděli pojede jeden z domácích závodů Grand Prix. Zde se dozvíte více o TV přenosech televize Nova.

Valentino Rossi

Valentino Rossi

Jerremy Burgess se tentokrát k Valentino Rossimu nepřipojí. Šéf týmu se vrátil do Austrálie za svou manželkou, která musí podstoupit řadu zdravotních vyšetření a případný chirurgický zákrok. Celý tým společně s techniky Ducati soucítí s Burgessem a jeho rodinou a těší se na setkání při 9. závodě v Německém Sachsenringu, které proběhne za 3 týdny. Do té doby bude jeho roli zastávat Max Bartolini, který obvykle pracuje jako technický manager. Jeho místo pro tento týden vyplní Fabiano Sterlacchini.

Velké díky od Ducati směřuje týmu Pramac, který uvolnil Sterlacchiniho, který normálně pracuje jako technický manager a traťový inženýr pro Lorise Capirossiho. Ten bude díky svému zranění při nedělním závodu bohužel chybět.

Okruh v italském Mugello je jeden z Rossiho nejoblíbenějších. Jako ital, který zde vyhrál nejméně 9 a to v různých třídách. Jeho stájový kolega Nicky Hayden se v Mugello umístil na pódiových příčkách v roce 2006 a také má okruh velmi oblíben. Tak jako vždy bude tým podporován tisíci “dukatistů”, kteří budou mít k dispozici dvě krásné tribuny na rohu Correntaio.

Valentino Rossi sděluje dojmy Jerremy Burgessovi

Valentino Rossi sděluje dojmy Jerremy Burgessovi

Valentino Rossi: “Především bych chtěl popřát vše nejlepší Jerremy Burgessovi, který s námi tento víkend nemůže být a kvůli důležitým rodinným komplikacím. Budeme ho v depu velmi postrádat, ale již teď se těšíme, až se k nám přidá na další závod v Německém Sachsenringu. Mezitím se musíme pokusit o dobrý výsledek tady v Mugello. Testovali jsme tady GP12 (reportáž z testování), ale nový motocykl je 800 ccm a proto reaguje na nové úpravy trochu jinak a také jsme teprve v první fázi vývoje. To bude mít zásadní vliv na rychlost správného nastavení, abychom se v kvalifikacích mohli umístit na lepší pozici. Okruh je jeden z mých nejoblíbenějších a vždy jsem zde zajel dobrý výsledek. Doufám, že přijde hodně fanoušků a že se mi podaří podat lepší výkon než do posud. Je to velmi důležitý závod.”

Valentino Rossi zdraví fanoušky

Valentino Rossi zdraví fanoušky