Tovární tým Ducati Marlboro potvrdil, že tvrdě pracuje na vývoji nové převodovky pro motocykl Ducati Desmosedici GP11, aby se podařilo jezdcům Valentino Rossimu a Nicky Haydenovi snížit náskok, který má v současné době japonská Honda. Vývoj nové převodovky je součást inovace letošního motocyklu Ducati, kterou továrna připravuje na základě připomínek několikanásobného mistra světa Valentina Rossiho.

Už během testování v Estorilu zkoušel Rossi a Hayden novou vývojovou verzi motoru a podvozku motocyklu Ducati, nová převodovka by měla být k dispozici až za pár týdnů k testům na okruhu. Rossiho tým pod vedením Jerremy Burgesse neustále pracuje na tom, aby byl jeho svěřenec konkurenceschopný.

„Je to běh na dlouhou trať, ale mohu potvrdit, že pracujeme na vývoji nové převodovky pro naši motorku. Zatím jsme pouze ve fázi vývoje, který nejde zrovna rychle, ale na základě Valentinových poznámek se snažíme celý motocykl postupně upravovat. Od fáze vývoje po výrobu až k testování je to dlouhá cesta, ale myslím si, že v druhé polovině sezony bychom už s touto převodovkou mohli závodit. Neříkám, že díky nové převodovce budeme ihned vyhrávat, ale budeme mít blíže k prvním místům. Převodovka je oblast, která je všemi u závodních motocyklů hodně přehlížena. Například Honda měla vždy velkou převodovku, takže procesy v převodovce probíhali pomaleji, než například u Yamahy. Když jsem byl u Yamahy, tak jsme věděli, že náš motor není nejvýkonnější, ale díky změnám na převodovce jsme tuto nevýhodu eliminovali. Vždy se musíte podívat na všechny možnosti, jak zredukovat čas, který je na závodní trati vaším nepřítelem. S Ducati musíme pohnout se všemi oblastmi motorky a udělat několik velkých kroků,“ řekl šéfmechanik Valentina Rossiho Australan Jerremy Burgess.