Nedělní Grand Prix San Marina bude druhým domácím závodem pro tovární tým Ducati. Pro Valentina Rossiho je to důležitý závod, protože bydlí nedaleko od trati. V letech 2008 a 2009 zde vyhrál a loňský rok si vyjel pódium. Ikdyž Misano vypadá jako jednoduchý okruh, opak je pravdou. Je to poměrně technická trať s pomalými, úzkými a ostrými zatáčkami. Tým Ducati bude velmi zaneprázdněna náročnou prací hledání nejlepšího nastavení pro Desmosedici. Jako vždy jim budou pomáhat oba jezdci, kteří budou podporováni fanoušky nejen na přeplněné tribuně Variante Parco.

Valentino Rossi

Valentino Rossi

VALENTINO ROSSI “V Misanu budeme závodit před našimi domácími fanoušky a určitě bychom si přáli zajet lepší výsledek, než jaké v poslední době máme. Indianapolis byl těžký závod a přáli bychom si sem přijet v lepší kondici, ale víme, že většina naší práce je zaměřená na budoucnost. V tuhle chvíli musíme počítat i s tím, že naše výsledky nebudou uspokojivé ani pro nás, ani pro naše fanoušky. Všichni pracujeme na maximum, jak náš tým, tak i Ducati, a mezitím se budeme snažit být tak dobří, jak to situace dovolí.”

NICKY HAYDEN “Indy byl špantý závod. Nicméně život jde dál a prostě se přes to musíš přenést. Misano pro mě vždycky byla obtížná trať, protože to vypadá, že se nikdy nemůžu dostat přes první zatáčku. Také by nebylo špatné, kdybychom měli trošku času na odpočinek, protože se necítím na to, abych podal tak dobrý výkon, jaký si zasloužíme. V Indy jsme se naučili hodně okolo nové motorky GP11.1, takže to je pro nás dobrý odrazový můstek. Ještě uvídíme, co nám připraví počasí. Doufáme, že nebude moc horko. Každopádně musíme udělat maximum a snažit se vylepšit naši Ducati.”

Nicky Hayden

Nicky Hayden