Americký závodník Colin Edwards se v jednom z rozhovorů vyjádřil i k nedávnému incidentu svých kolegů Dani Pedrosy a Marca Simoncelliho, kdy Simoncelli poslal Pedrosu k zemi při nevybíravém předjížděcím manévru na okruhu Le Mans. Dani Pedrosa se při následném pádu zranil a jeho start v následující Grand Prix je ohrožen.

Simoncelli s Pedrosou bojovali v Le Mans o druhé místo a Marco se rozhodl v osmnáctém kole Grand Prix Francie předjet Pedrosu venkem na brzdách. Simoncelli ale příliš brzo uzavřel zatáčku, Pedrosovi nezbylo místo a do Simoncelliho Hondy narazil. Zatímco Pedrosa havaroval a zlomil si klíční kost, Simoncelli pokračoval v závodě, ale následně byl potrestán penalizací průjezdu boxovou uličkou.

„V takových situacích se už nedá nic dělat. Jakmile se vám někdo nahrne před přední kolo těsně před nájezdem do zatáčky, nedá se s tím už nic dělat. Já už jezdím o něco chytřeji a když najíždím do zatáčky, vždy si nechávám trochu prostoru a když mne někdo začne nebezpečně předjíždět, pošlu zadní kolo do smyku a vyhnu se kolizi. Nerad padám a proto se snažím těmto kolizím předcházet. Kdykoliv se vás někdo snaží předjet venkem v nájezdu do zatáčky, smrdí to minimálně kontaktem. Já jsem problém s Marcem zatím nikdy neměl, vždy si s ním dobře zazávodím. Musím ale přiznat, že jeho manévr v Le Mans nebyl zrovna nejlepší nápad,“ řekl Colin Edwards.