Elena Mayers

Elena Mayers

Elena Myers měla možnost se ve čtvrtek 26.8. před oficiálním začátkem velké ceny MotoGP  v Indianapolis svézt na speciálu Álvara Baustisti, Suzuki GSV-R. Sedmnácti letá jezdkyně předvedla na Suzuki skvělý výkon a zajela celkem 5 kol na 4,216km dlouhé trati. Eleně Mayers se povedlo dostat do hladkého rytmu a dařilo se ji brzdit ze 300 kilomentrové rychlosti do hlavní zatáčky. Její nejvyšší rychlost byla neuvěřitelných 306km/h. Álvaro Bautista i někteří ostatní jezdci šampionátu Grand Prix ji sledovali, jak dostává GSV-R do rychlosti. Udělala velký dojem s svým hladkým jízdním stylem.

Mladá američanka zůstane v Indianapolis po celý závodní víkend, aby sledovala Bautistu a jeho GSV-R a vůbec i ostatní jezdce, kteří pojedou dvanácté kolo prestižního šampionátu MotoGP.

Elena Myers: “Wow! Ani nevím, co mám říct! To byla neuvěřitelná zkušenost. Nevím, jak bych mohla klukům ze Suzuki poděkovat, byly naprosto úžasní! Naprosto mě to stimuluje k tomu, abych sem jednou přišla mohla si speciál vyzkoušet v opravdovém závodě. Nevím, co bych k motorce dodala, všechno je asi 20 krát lepší, než bych si představovala. Bylo to naprosto úžasné. Začínám si uvědomovat, co v těch pád dnech odehrálo. GSV-R mě prostě dostalo!”

Paul Denning – manažer týmu Rizla Suzuki: “Bylo to skvělé vidět Elenu na speciálu MotoGP. Jsme moc rádi, že jsme ji tohle jako tým mohli splnit její sen. V jejich sedmnácti letech a s přihlédnutím k jejím výkonům v šampionátu AMA Pro SuperSport, Elena má obrovský potenciál, který se bude se zkušenostmi stále vyvíjet. Na trati bylo vidět, že jede rozumně a dospěle. Neuvěřitelné bylo i to, že se vůbec nebála té rychlosti a síly motorky! Musíme zde poděkovat představitelům okruhu Indianapolis Motor Speedway, kteří nám pomohli v organizaci a také naším technikům a Álvarovi za to, že nechal Elenu svézt!”

Elena Mayers na Suzuki GSV-R

Elena Mayers na Suzuki GSV-R