Tým Mapfre Aspar a mladá španělská závodnice Elena Rosell se dohodli na spolupráci až do konce sezóny. Elena tak dostala šanci opět okusit závod Moto2.

Před závodem v Aragonu, kde bude startovat na divokou kartu, bude mít možnost otestovat stroj Suter Moto2, což ji pomůže si zvyknout na jiný typ motocyklu, než je její Kawasaki, na kterém normálně závodí ve španělském šampionátu CEV Buckler v kategorii Stock Extreme.

Elena Rosell již absolvovala závod v Assenu, kam ale dorazila absolutně bez příprav, címž byl také její výkon afektován. Nekolikrát havarovala a způsobila tak větší škody na motocyklu. Nyní se ale Rosell bude intenzivně snažit co nejvíce zvyknout na stroj Suter ještě před závodem v Aragonu, kde skončila při loňském závodu CEV Buckler na osmém místě.

Elen Rosell pojede v Aragonu na divokou kartu

Elen Rosell pojede v Aragonu na divokou kartu

“Jsem štastná, že jsem dostala tuhle možnost, kterou mi tým dal. Musím říct, že od závodu v Assenu jsme na této možnosti pracovali a celý tým s Jorge Martinezem měl zájem mi v tom pomoci. V Alcañiz jsem závodila již dvakrát a ráda před startem závodu Moto2, strávila co nejvíce času na stroji Suter, což by mi pomohlo zajet dobrý výsledek. Jorge mě po celou dobu sledoval a dokonce přijel do Albacete na závod CEV Buckler, aby mi popřál štěstí. Skutečně ho přinesl, protože se mi tam velmi dařilo!“ Uvedla Elena Rosell

John Martinez z týmu Aspar dodal: “Elena na sebe bere výzvu dokončit závod ve třídě Moto2 za tým Mapfre Aspar. Věříme, že je zkušenou závodnicí a chceme dokázat v dalším závodu. Aby byla lépe připravena, bude absolvovat několik školení a dozvědět se o motocyklu a kategorii Moto2 co nejvíce. Elena tak bude připravena na závod v Aragonu mnohem lépe než v Assenu. Bude tak schopna předvést, že je dobrou závodnicí. Je pravda, že při velké ceně Holandska došlo k nepříznivé situaci, ale jsem přesvědčen, že po návratu do mistrovství světa si povede dobře. To je to, co si všichni přejeme.”