Na tiskovou konferenci v Mugellu byl přizván Dani Pedrosa, jako vítěz minulého závodu, ke kterému se přidali  Jorge Lorenzo, Casey Stoner, Andrea Dovizioso a Valentino Rossi. Čeká nás další Velká cena mistrovství světa silničních motocyklů v Italském Mugellu.

Dani Pedrosa přijíždí do Italského Mugella, po vítězství v Německu, jako průběžně druhý jezdec šampionátu. Zároveň dneska spolu se svým týmem Repsol Honda oznámil prodloužení kontraktu do roku 2014.

“Vyhrát bylo prostě úžasné, ten pocit je skvělý. No a potom jsme společně s Hondou oznámili pokračování spolupráce, což je pro mě skvělá zpráva, protože jsem u Hondy od té doby, co závodím. Vždycky jsem jezdil Repsol Hondu. Je pro nás super, že můžeme pokračovat. Současně doufáme, že budeme pokračovat v dobrých výkonech i v dobře rozjetém šampionátu. Pro nás je Mugello dobrá trať. Loňský závod se nemůže moc počítat, protože jsem nebyl úplně fit, ale před dvěma lety jsem zde vyhrál, takže se cítím sebejistě. Honda zde pracuje dobře, takže nezbývá než doufat v dobrý závod.”

Tovární jezdec Yamahy, Jorge Lorenzo, se po zisku druhého místa v Německu vrátil na první místo v průběžném hodnocení šampionátu a na trať v Mugellu si věří.

“V Německu jsme viděli, jak těžké je letošní boj o titul s Caseym a Danim. Vypadá to, že se v posledních dvou závodech o něco zlepšili. Podařilo se jim najít něco, co jim umožnilo zrychlit, ale my na tom nejsme zase tak špatně. Doufáme, že zde budeme silní a rychlí. Mugello mám opravdu rád. Vyhrál jsem zde v roce 2006 a 2011. Je to dobrá trať, jak pro můj styl, tak pro Yamahu. Letos bychom neměli ztratit tolik na rychlosti. No, uvidíme zítra.”

Druhý tovární jezdec Hondy, Casey Stoner, přijíždí do Mugella po nevydařeném závodu v Německu, kdy v poslední zatáčce nečekaně upadl a ztratil tak průběžné vedení. Od závodu v Itálii si slibuje návrat na čelo jezdecké tabulky.

“V Mugellu jsme byli vždycky docela rychlí. Pár pódií jsme zde získali a loni jsme zajeli poměrně dobrý závod. S rychlostí jsme byli spokojeni, horší to bylo s tlakem v pneumatikách. Letos to snad bude o něčem jiném. Poslední dva závody jsme se snažili zapracovat na opotřebení pneumatik tak, aby vydržely po celý závod. Určitě je to jedna z mých oblíbených tratí. Celkově jsem s naší rychlostí spokojen a když budeme v tomto duchu pokračovat do konce šampionátu, tak se nyní nemusíme starat o drobnou bodovou ztrátu.”

Dalším přítomným jezdcem na čtvrteční tiskovce byl Andrea Dovizioso z týmu Yamaha Tech3. Ten si z Německa odvezl další, již třetí pódiové umístění v letošní sezóně. Nyní doufá, že se mu podaří další dobrý výkon před domácím publikem.

“Přijíždět sem po zisku třech pódiových umístění je důvod k jistotě. Na trať se opravdu těším, vše je umocněno i novým asfaltem. Myslím, že to bude mému stylu i motorce sedět. Na druhou stranu to vypadá, že tahle trať sedí skoro všem, takže to vypadá na těžký víkend. Rádi bychom odjeli dobrý závod a myslím, že máme nějaké věci ke zlepšení. Vypadá to, že bude horko, takže budeme mít šanci na motorce zapracovat a zlepšit rychlost.”

Tovární jezdec Ducati, Valentino Rossi, na zdejší trati dokázal vyhrát celkem devět krát za svou kariéru v Grand Prix. Nyní doufá, že poskytne domácím fanouškům dobrou podívanou, ale zároveň zůstává velmi realistický, co se týče jeho šancí v nedělním závodě.

“V roce 2010 jsem zde velmi ošklivě havaroval, ale jinak mám na Mugello mnoho skvělých vzpomínek. Musím souhlasit s ostatními, že je to fantastická trať se skvělou atmosférou, což ji dělá speciální. Mám to tu opravdu rád, protože je zde mnoho fanoušků, kteří jsou opravdu blízko trati. Musíme se snažit jet rychleji, na Sachsenringu to nebylo tak špatné, hlavně na konci závodu, kdy jsem i pár jezdců předjel. Nyní musíme lépe odstartovat a zkusit být blíž těm vepředu.”

Otázky na Rossiho budoucnost u Ducati vlastněné Audi Ital komentoval slovy: “Když jsem mluvil se zástupci Audi, tak jsem byl spokojený, protože Audi má velkou snahu vylepšit současný motocykl a zlepšit naše výkony. O budoucnosti budeme mluvit příští týden.”

MotoGP

MotoGP

Časový harmonogram Grand Prix Itálie v Mugellu

13. července – Pátek

Čas Třída Jízda Televizní přenos
09:15 – 09:55 Moto3 1. Volný trénink
10:10 – 10:55 MotoGP 1. Volný trénink
11:10 – 11:55 Moto2 1. Volný trénink
13:15 – 13:55 Moto3 2. Volný trénink Nova Sport (živě)
14:10 – 14:55 MotoGP 2. Volný trénink Nova Sport (živě)
15:10 – 15:55 Moto2 2. Volný trénink Nova Sport (živě)

14. července – Sobota

Čas Třída Jízda Televizní přenos
09:15 – 09:55 Moto3 3. Volný trénink Nova Sport (živě)
10:10 – 10:55 MotoGP 3. Volný trénink Nova Sport (živě)
11:10 – 11:55 Moto2 3. Volný trénink Nova Sport (živě)
13:00 – 13:40 Moto3 Kvalifikace Nova Sport (živě)
13:55 – 14:55 MotoGP Kvalifikace Nova Sport (živě)
15:10 – 15:55 Moto2 Kvalifikace Nova Sport (živě)

15. července – Neděle (Závod)

Čas Třída Jízda Televizní přenos
08:40 – 09:00 Moto3 Warm Up
09:10 – 09:30 Moto2 Warm Up
09:40 – 10:00 MotoGP Warm Up
11:00 Moto3 Závod Nova Sport (živě)
12:20 Moto2 Závod Nova Sport (živě)
14:00 MotoGP Závod TV NOVA (živě)